Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Bielskie gimnazjalistki ze złotem

Bielskie gimnazjalistki ze złotem

fot. archiwum

Przez trzy dni w Siedlcach trwała siatkarska rywalizacja z udziałem 16 najlepszych zespołów gimnazjalnych z całej Polski.  Najlepsze okazały się zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego EDU-SPORT z Bielska-Białej, które przez cały turniej przebrnęły bez straty seta.

Finał Gimnazjady, uznawanej za mistrzostwa Polski szkół gimnazjalnych, odbywał się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyny podzielone zostały na cztery grupy, z każdej z nich po dwie najlepsze uzyskały awans do fazy ćwierćfinałowej. W gronie tym znalazły się gimnazjalistki z Bielska-Białej, które za grupowych przeciwników miały rówieśniczki ze Szczecina, Elbląga i Środy Wielkopolskiej. Każde ze spotkań zakończyło się triumfem bielszczanek 2:0 w setach. Ćwierćfinałowa konfrontacja z Gimnazjum z Bełchatowa również przyniosła pomyślne zwieńczenie dla podopiecznych trenera Andrzeja Dudka, które tym samym zapewniły sobie walkę o medale. Starcie półfinałowe z siatkarkami z Legionowa okazało się najtrudniejszym w całym turnieju. – Był to bardzo zacięty mecz, a przeciwniczki ani na moment nie rezygnowały w nim z walki o wygraną. Wspomnę tylko, że w pierwszym secie przegrywaliśmy już 20:23, ale już do końca partii zdobyliśmy wszystkie punkty. Takich setów, w których swoją wyższość udowadnialiśmy w decydujących momentach spotkań było więcej. Obserwatorzy żartowali, że chyba trenujemy wychodzenie z opresji – mówi Andrzej Dudek, szkoleniowiec gimnazjalistek SMS EDU-SPORT.

W meczu decydującym o złocie bielskiemu zespołowi przyszło rywalizować z… grupowym rywalem – Gimnazjum nr 3 z Elbląga. – Okazało się, że trafiliśmy do najsilniejszej grupy, bo drużyny, które zajęły miejsca 3-4 też prezentowały się bardzo korzystnie – dodaje opiekun siatkarek ze stolicy Podbeskidzia. Pierwszą odsłonę finału zawodniczki SMS-u wygrały 25:18, ale w drugim zanosiło się na triumf przeciwniczek. Po serii udanych akcji ekipa z Elbląga objęła prowadzenie 24:20, wówczas jednak bielszczanki pokazały charakter i odporność psychiczną. Najpierw doprowadziły do wyrównania, by w grze na przewagi sięgnąć po w pełni zasłużone złoto. – Trudno było przypuszczać, że przebrniemy przez cały turniej bez straty seta. Dziewczyny pokazały, że mają spory potencjał i przed większością z nich rysuje się ciekawa przyszłość siatkarska. Oczywiście wciąż mamy nad czym pracować, ale taki sukces potwierdza, że warto trenować i doskonalić poszczególne elementy – podkreśla trener Dudek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku SMS EDU-SPORT znakomicie zaprezentowała się w Licealiadzie. Na turnieju w Bydgoszczy bielskie siatkarki ustąpiły jedynie gospodyniom. Tegoroczna rywalizacja najlepszych szkół licealnych w kraju nie doszła do skutku z przyczyn organizacyjnych.Skład Gimnazjum SMS EDU-SPORT: Weronika Więzik (kapitan), Maria Godlewska, Monika Krupa, Sylwia Kopeć, Oliwia Oleaszewska, Joanna Mazurkiewicz, Justyna Blachura, Sandra Kowalska, Magdalena Maślanka, Adrianna Daniel, Marcelina Czok, Barbara Bożek.

* Autorem tekstu jest Marcin Nikiel

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved