Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Amerykanki wzmocnią zespół PTPS?

Amerykanki wzmocnią zespół PTPS?

fot. archiwum

Na razie pilskie siatkarki mają urlop. Dopiero 19 lipca wznowią treningi na własnych obiektach, a na początku sierpnia wyjadą na obóz. Do tej pory wiadomo, że skład PTPS uzupełniły Katarzyna Ciesielska i Katarzyna Wysocka. Czy to koniec wzmocnień?

Jak wiadomo, pierwsze treningi będą opierały się głównie na pracy nad wytrzymałością zawodniczek. Z kolei na obozie pilanki będą mogły już ćwiczyć elementy taktyczne, jak i technikę. – Wszystko będzie ukierunkowane już pod rozgrywki ligowe, które ruszają 25 września – mówi Mirosław Zawieracz, trener pilskiego zespołu.

Problem może jednak stanowić dobór odpowiednich sparingpartnerów do gier kontrolnych. Nad morzem, gdzie będą przebywać zawodniczki PTPS nie ma wielu wymagających drużyn.

W porównaniu do ubiegłorocznego sezonu w Pile pozostały jedynie Agnieszka Kosmatka, Monika Martałek, Natalia Krawulska i Daria Paszek. Na dzień dzisiejszy skład PTPS uzupełniły Tamara Kaliszuk, Katarzyna Ciesielska oraz Katarzyna Wysocka. Jednak coraz głośniej słyszy się o pozyskaniu kolejnych siatkarek. Na celowniku włodarzy pilskiego klubu są dwie Amerykanki: Lecia Brown oraz Justin Landi. Co ciekawe, obie zawodniczki legitymują się także paszportami z Jamajki i Holandii. – Obie w akcji obserwował w Łodzi były siatkarz Jokera, a obecnie trener Radomia Dominik Kwapisiewicz – mówi Zawieracz.Pierwsza, środkowa bloku, wprawdzie nie dysponuje warunkami fizycznymi, ale bardzo skoczna i dynamiczna. Druga, przyjmująca, jest bardzo dobrze wyszkolona i może stanowić dla nas poważne wzmocnienie.*autorem tekstu jest Mariusz Markowski
*więcej w portalu dzienniknowy.pl

źródło: dzienniknowy.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved