Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Udany rewanż Rumunii, kolejne zwycięstwo Hiszpanii

LE: Udany rewanż Rumunii, kolejne zwycięstwo Hiszpanii

W niedzielnych meczach trzeciej kolejki Ligi Europejskiej Rumunia zrewanżowała się ekipie Wielkiej Brytanii za porażkę w pierwszym meczu. Potrzebowała jednak na to aż pięciu setów. W drugim spotkaniu Hiszpania po raz drugi pokonała Słowację.

Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla Rumunii, która na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:5. Na drugiej przerwie technicznej na prowadzenie wyszli jednak siatkarze z Wielkiej Brytanii (16:14) i utrzymali je już do końca seta zwyciężając 25:23. Nie zraziło to jednak Rumunii, która od początku narzuciła swoje warunki w drugim secie pozwalając rywalom zdobyć zaledwie 15 oczek. Na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie Wielka Brytania prowadziła 8:6. Jednak mniej więcej od połowy trzeciego seta Rumunia uzyskała kontrolę na boisku, bowiem prowadziła 16:12. Zaraz potem jednak na jednopunktowe prowadzenie wyszli Brytyjczycy, ale Rumunia szybko tę stratę odrobiła i wyszła na prowadzenie 20:18. Nie oddali już prowadzenia i wygrali tę partię do 21. W czwartej odsłonie widać było, że Brytyjczykom zależy na doprowadzeniu do tie-breaku. Prowadzili już w pewnym momencie 12:6. Rumunii udało się doprowadzić do remisu po 13, ale wkrótce było już 19:15 dla Wielkiej Brytanii. Rumunia co prawda zbliżyła się na jeden punkt (20:19), ale wkrotce Brytyjczycy prowadzili już 23:20 i ostatecznie wygrali do 22 doprowadzając tym samym do tie-breaku. Ten od początku do końca należał do Rumunów, którzy pozwolili rywalom na wywalczenie zaledwie 10 punktów.

Trener Rumunii Stelian Moculescu powiedział po meczu – Mój zespół pokazał mi swoje drugie oblicze. Czasami potrzebujemy trochę szczęścia, ale jeśli jest dobra postawa, jest i szczęście. Dziś zagraliśmy lepiej i zaczęliśmy pierwszy set bardzo dobrze, ale nie wystarczyło. Przegraliśmy pierwszy set, ale wróciliśmy. Nauczyliśmy się z pierwszego meczu i błędów, które zrobiliśmy. Serwowaliśmy dziś bardzo dobrze. Czujemy się dobrze po meczu, ale jest jeszcze wiele do zrobienia w zawodach – dodał kapitan Rumunii Began.

Trener Wielkiej Brytanii Harry Brokking powiedział – Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ mieliśmy okazję trzymać się na pierwszym miejscu w naszej grupie. Widzieliśmy odmienioną Rumunię, ale widzieliśmy również inny zespół Wielkiej Brytanii – nie zasłużył na zwycięstwo, nie grał na tyle dobrze.

To jest tanie usprawiedliwienie powiedzieć, że Rumunia grała lepiej. Brakowało nam kontroli, którą mieliśmy w pierwszym meczu. Nie byliśmy w stanie tej kontroli utrzymać. – dodał kapitan zespołu Pipes.

Wielka Brytania – Rumunia 2:3
(25:23, 15:25, 21:25, 25:22, 10:15)

Wielka Brytania: Pipes (12), Plotyczer (16), Bennett (6), Mc Givern (12), French (16), Haldane (18), Hunter (libero) oraz: Bakare, Pink, O’ Malley, Benson
Rumunia:
Began (12), Bartha (5), Pavel (1), Borota (11), Chitgoi (22), LAza (18), Feher (libero) oraz: Dumitrache (1), Lica (22)

Hiszpania prowadziła 5:3 na otwarcie pierwszego seta, ale Słowacja wróciła kiedy Lukas Divis był w polu serwisowym. Wynik przeniósł się nagle na 6:5 dla gospodarzy. Wkrótce Noda popisał się asem i było 10:8 dla Hiszpanii. Goście posiadali to wąskie prowadzenie do stanu 13:11, ale potem Divis jeszcze raz serwował bardzo dobrze, atakujący Bencz dwukrotnie mocno uderzył i Słowacja prowadziła 15:13. Hiszpania zdobyła cztery punkty z rzędu i prowadziła 17:15. Słowacja próbowała wrócić, ale Hiszpania dobrze przyjmowała i utrzymywała niewielkie prowadzenie. Bencz dwukrotnie serwował bardzo dobrze i Słowacja odwróciła wynik na 22:21. Końcówka pierwszego seta była dramatyczna,ale zwycięska dla Hiszpanii 26:24.

Słowacja bardzo dobrze rozpoczęła drugą odsłonę, Martin Sopko popisał się asem i było 4:1 dla gospodarzy. Hiszpania wróciła, kiedy Noda był w polu serwisowym i nagle zrobiło się 7:6 dla gości. Kiedy Holly i Piovarci popisali się asami serwisowymi gospodarze prowadzili 14:11. Na drugiej przerwie technicznej było 16:13 dla Słowacji. Póżniej gospodarze prowadzili już 22:16, ale Hiszpania zbliżyła się na 22:21 kiedy środkowy Salas był w polu zagrywki. Słowacja prowadziła 23:21, ale ostatecznie tę partię wygrali Hiszpanie 25:23.

Słowacja się nie poddała i kiedy Sopko popisał się asem, wynik na otwarcie trzeciego seta brzmiał 5:1 dla ospodarzy. Hiszpania zbliżyła się na 5:4, ale Słowacja prowadziła 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. Później gospodarze prowadzili 14:10, ale zrobili kilka błędów w przyjęciu i w ataku i Hiszpania zbliżyła się na 14:13. Kiedy Iban Perez popisał się asem serwisowym na tablicy widniał już remis po 15. Póżniej Słowacja prowadziła 18:16, ale zrobiła trzy niewymuszone błędy i nagle zrobiło się 20:18 dla Hiszpanii. Kiedy Hukel wykonał piękny blok wynik brzmiał 23:23. Ostatecznie Hiszpania wygrała tego seta 26:24.

Emanuele Zanini, trener Słowacji powiedział po meczu – To był inny mecz niż wczoraj. Przegraliśmy 0:3, ale każdy set był blisko. Mieliśmy dużą przewagę w drugim secie, ale prowadząc 21:15 zniszczyliśmy ją na naszą odpowiedzialność. To była wielka szansa, aby wygrać seta. Zrobiliśmy wiele błędów w ważnych momentach i dlatego nie jestem zadowolony. Kiedy zaczynaliśmy Europejskiej Ligi zadeklarowaliśmy, że chcemy starać się jak najlepiej, ale głównym celem jest umożliwienie zdobywania doświadczenia niektórym graczom. Pracujemy nie tylko dla Ligi Europejskiej, ale również na następny sezon.

Julio Velasco, trener Hiszpanii dodał – Dla nas było ważne zwycięstwo w pierwszym trzecim secie, ponieważ przegrywaliśmy 22:17 i 5:1 w trzecim. Nasi zawodnicy zawsze grają jako drużyna. Nie poddaliśmy się i to jest ważne. . Jestem zadowolony. Gramy teraz ze Słowacją u siebie, i będą małe zmiany w zespole. Powrócą Garcia Torres i Palharini.

Słowacja – Hiszpania 0:3
(24:26, 23:25, 24:26)

Słowacja: Bencz (14), Piovarci (9), Sopko (12), Hukel (6). Divis (6), Holly (1), Ondrusek (libero) oraz: Kubs, Hrinak (2), Repak, Michalovic (1), Jakubov (2)