Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Castellani: Bardziej od zwycięstwa cieszą odzyskane siły

Daniel Castellani: Bardziej od zwycięstwa cieszą odzyskane siły

fot. archiwum

Trener polskich siatkarzy Daniel Castellani zaznaczył jak ważna była ta wygrana dla jego zespołu: -Bardziej od zwycięstwa, cieszy nas fakt, że byliśmy zdolni jako drużyna odzyskać siły po tym, co zrobiliśmy w poprzednim meczu i odnieść sukces.

Orlando Samuels (trener reprezentacji Kuby): Polacy zdobyli 4 punkty a my 2, pomimo wygrania meczów przez obie drużyny. Uzyskali zatem korzystniejszy bilans. Goście grali bardzo dobrze, znacznie nad nami przeważali. Nie wiedzieliśmy jak przeciwstawić się Europejczykom, moja drużyna została pobita. Zostaliśmy znacznie osłabieni przez nieobecność naszego podstawowego libero po jego kontuzji. Ponadto Wilfredo León nie zaprezentował formy, jakiej od niego oczekiwaliśmy.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Widziałem Kubańczyków w zeszłym roku i powiedziałem w Polsce, że ta drużyna zarówno jak i Brazylia są jeden krok wyżej nad innymi zespołami. Siła ich ataku i zagrywki czyni ich mocnymi kandydatami na tytuł Mistrzów Świata we Włoszech. Uważam, że są oni w stanie powalczyć o medal.

Robertlandy Simon (kapitan reprezentacji Kuby): Nie jesteśmy zadowoleni z tego, co dziś zaprezentowaliśmy, ale mamy nadzieję na pokazanie dobrej postawy w Polsce. Posiadamy wszystko, co potrzebne do osiągania zwycięstw.Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): Dużo rozmawialiśmy o wczorajszym meczu i przeanalizowaliśmy popełnione błędy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zmienić grę z poprzedniego wieczora. Napawa nas również radością to, że po miesięcznym pobycie z dala od domu zakończyliśmy spotkania z dobrym rezultatem.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved