Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Blok kluczem do sukcesu Polaków

Blok kluczem do sukcesu Polaków

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu w drugim meczu decydująca okazała się gra w bloku. Kubańczycy zatrzymali Polaków na siatce 3 razy, podczas gdyby podopieczni Daniela Castellaniego zapisali na swoim koncie 13 punktów zdobytych w tym elemencie.

Najlepiej punktującym reprezentacji Kuby okazał się Leal Hidalgo , który zdobył dla swojej drużyny 10 punktów, na kolejnym miejscu w ekipie gospodarzy znalazł się Hernandez Ramos uzyskujący tylko jedno ‚oczko’ mniej. Wśród Polaków najskuteczniejszym zawodnikiem, pod względem zdobyczy punktowych był Bartosz Kurek, który na swoim koncie zapisał 11 punktów. Na drugiej pozycji w klasyfikacji biało-czerwonych punktujących z 10 punktami na koncie znalazł się Michał Winiarski.

W całym spotkaniu kubańscy atakujący zdobyli łącznie 35 punktów atakiem, przy średniej skuteczności ok 42,68%, w tym samym elemencie lepsi zarówno uwzględniając ilość zdobytych punktów, jak i skuteczność zespołu okazali się Polacy. Przy skuteczności w ataku na poziomie 52,68% biało-czerwoni zdobyli 37 punktów atakując.

W ocenach indywidualnych wśród gości najskuteczniejszy okazał się Hernandez Ramos, kubański atakujący na 19 prób w ataku skutecznie w tym elemencie zakończył 9 akcji, co daje ok 47,37% skuteczności na przestrzeni całego spotkaniu. Zbliżone wyniki uzyskali Leal Hidalgo 41,67% i już mniej skuteczny Leon Venero Wilfredo – 30,77% . W zestawieniu z tym rezultatem indywidualnie lepsi byli Polacy 11 punktów w 20 próbach Bartosza Kurka (55% ), następnie 50% – Piotra Gruszki i 46.67% – Michała Winiarskiego.Po raz kolejny w rywalizacji obu ekip decydująca okazała się gra w bloku. Analizując błędy popełnione w spotkaniu pierwszym Polacy, wyprowadzając właściwe wnioski, w meczu rewanżowym nie pozwolili przeciwnikom wykazać się w tym elemencie. Kubańska ściana sprzed dnia praktycznie już nie istniała, Simon Robertlandy tylko dwa razy zatrzymał naszych atakujących, a Osmany Camejo w ten sposób zdobył jeden punkt. 3 punkty zdobyte blokiem przez siatkarzy z Kuby, w porównaniu z uzyskanymi dzień wcześniej 17 ‚oczkami’ nie mogą wyglądać imponująco. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku podopiecznych trenera Castellaniego. Polski blok funkcjonował wręcz wzorcowo, po 5 ‚oczkach’ zapisanych na koncie naszych blokujących w spotkaniu pierwszym tym razem to Polacy wytworzyli ścianę nad siatką naprzeciwko kubańskich atakujących. Liderem zestawienia w tym elemencie jest Marcin Możdżonek, z 6 punktowymi blokami, kolejne pozycje zajęli Michał Winiarski – 3 bloki, oraz po 2 punkty zdobyli Grzegorz Łomacz i Patryk Czarnowski.

Również bezpośrednio na zagrywce lepsi okazali się siatkarze Daniella Castellaniego, zdobywając serwisem 3 ‚oczka’ , z niewielką jednak przewagą na gospodarzami, którzy w tym elemencie zdobyli 2 punkty. Najskuteczniejszym zagrywającym w naszej ekipie okazał się Marcin Możdżonek- 2 asy serwisowe. Na przestrzeni całego spotkania obie ekipy popełniały w tym elemencie dużą ilość błędów.

W przyjęciu lepsi byli nasi rywale – ich drużyna miała 49,18 % doskonałego przyjęcia, podczas gdy Polacy tylko 23,53%.

     KUBA            POLSKA

Punkty:
1. Leal Hildago 10 pkt 1. Bartosz Kurek 11 pkt
Hernandez Ramos 10 2. Michał Winiarski 10
2. Simon Robertlandy 8 Marcin Możdżonek 10

Atak:
1. Leal Hidalgo 10 pkt 1. Bartosz Kurek 11 pkt
2. Hernandez Ramos 9 2. Michał Winiarski 7
3. Simon Robertlandy 6 Piotr Gruszka 7

Blok:
1. Simon Robertlandy 2 pkt 1. Marcin Możdżonek 6 pkt
2. Osmany Camejo 1 2. Michał Winiarski 3
3. Patryk Czarnowski 2

Zagrywka:
1. Hernandez Ramos 1 pkt 1. Marcin Możdżonek 2 pkt
Díaz Yoandri 1 2. Grzegorz Łomacz 1

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved