Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wysoki poziom kwalifikacji do turnieju głównego w Krakowie

Wysoki poziom kwalifikacji do turnieju głównego w Krakowie

fot. archiwum

W piątkowych kwalifikacjach III Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa o osiem miejsc w turnieju głównym walczyły 22 pary. Wysoki poziom eliminacji nie pozwolił na awans białoruskiej parze startującej w World Tour.

W tym gronie znaleźli się także Białorusini Aleksandr Smirnow i Siergiej Kazancew ale w decydującym meczu przegrali 0-2 (14-21, 19-21) Jędrzejowi Brożyniakowi i Bartłomiejowi Dzikowiczowi,. Było to ostatnie spotkanie pierwszego dnia imprezy – z pulą nagród 20 tysięcy złotych – rozgrywanej na terenie kąpieliska przy ulicy Bulwarowej 1 – obok Zalewu Nowohuckiego. Zawodnikom nie przeszkodziły przelotne opady deszczu. Kibice dzielili czas między oglądanie występów siatkarzy a darmowe pływanie w basenie z podgrzewaną wodą. Z tego przywileju widzowie będą mogli skorzystać również w sobotę i w niedzielę.

Smirnow i Kazancew przyjechali do Krakowa z Pragi, gdzie startowali w kwalifikacjach zawodów Swatch FIVB World Tour (z pulą nagród 190 tys. dolarów) podobnie jak inni uczestnicy piątkowych zmagań w podwawelskim grodzie: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak i Maciej Biernat/Bartosz Lewicki. Te dwa polskie duety uzyskały jednak – w odróżnieniu od Białorusinów – awans do turnieju głównego III GP. Stawkę dopełnili: Łukasz Kiniorski/Piotr Słonina, Jakub Bucki/Bartłomiej Kiernoz, Mateusz Szewczyk/Przemysław Jeton, Bartłomiej Baniak/Tomasz Tomczyk i Adrian Sdebel/Marek Kabiczke.

Punkty w rankingu oraz w jednym przypadku „dzika karta" pozwoliły ośmiu parom zagrać na piasku w Nowej Hucie bez eliminacji, są to według rozstawienia: Marcin Kantor/Artur Bagiński (nr 1), Sebastian Sobczak/Damian Słomka (2), Mateusz Radojewski/Marcin Melnarowicz (3), Michał Matyja/Karol Szczepanik (4), Michał Dzierwa/Mateusz Mrozowski (5, „dzika karta"), Marcin Nowak/Michał Michalak (6), Michał Bernyś/Adam Parcej (7), Artur Jacyszyn/Grzegorz Pietkiewicz (8).Sobotnie gry mężczyzn rozpoczęły się o godz. 9, po południu o godz. 16.30 powinien się rozpocząć pokazowy turniej kobiet, czyli nieco wcześniej niż wynika to z ramowego programu III GP, ale komisarz zawodów Henryk Parzykowski i sędzia główny Bogumił Sikora wyrazili zgodę na dogodniejszą porę rozgrywania meczów pań. W akcji zobaczymy dwukrotną mistrzynię Europy w siatkówce halowej Magdalenę Śliwę w parze z Iwoną Kuskowską, rozgrywającą Banku BPS Muszynianki Fakro Agnieszkę Śrutowską z Moniką Norys, Sandrę Biernatek z Magdą Jagodzińską oraz Sabinę Rusinek z Pauliną Stojek.

Ciekawy przebieg piątkowych eliminacji III GP Polski pozwala mieć nadzieję na duże emocje w dwóch następnych dniach rywalizacji. Zapraszamy na Bulwarową wszystkich miłośników sportu do kibicowania i aktywnego wypoczynku.

źródło: siatkowka.krakow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved