Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Praga: W niedzielnym finale Brazylijczycy i Amerykanie

WT Praga: W niedzielnym finale Brazylijczycy i Amerykanie

fot. archiwum

Amerykanie Todd Rogers i Philip Dalhauser oraz Brazylijczycy Emanuel Rego i Alison zmierzą się w jutrzejszym finale World Tour w Pradze. O trzecie miejsce walczyć będą Chińczycy Wu/Xu z Niemcami Juliusem Brinkiem i Jonasem Reckermannem.

Todd Rogers i Philip Dalhauser to liderzy rankingu FIVB, których polscy kibice pamiętają z doskonałej gry i zwycięstwa w Mysłowicach. W Pradze amerykanie dość niespodziewanie przegrali w II rundzie ze swoimi rodakami, parą Gibb/Rosenthal, i musieli piąć się w turniejowej drabince z prawej strony. Tu okazywali się lepsi od kolejnych rywali, w ćwierćfinale ponownie trafiając na swoich pogromców. Tym razem Rogers i Dalhauser byli lepsi i wygrywając 2:1 awansowali do półfinału, w którym czekali już na nich Niemcy Jonas Reckermann i Julius Brink. Liderzy światowego rankingu wygrali zaskakująco łatwo do 14 i 16 i w niedzielę zagrają w wielkim finale.

Ich przeciwnikami będą Brazylijczycy Alison Cerutti i Emanuel Rego. Brazylijczycy w III rundzie praskiego turnieju pokonali Holendrów Nummerdora i Schuila, jednak w IV rundzie przegrali z Niemcami Brinkiem i Reckermannem. Na drodze do półfinału stanęli im ich rodacy, Benjamin i Bruno, których jednak Emanuel i Alison odprawili w dwóch krótkich setach do 14 i 15. W półfinale Brazylijczycy zmierzyli się z triumfatorami z Moskwy, Chińczykami Linyin Xu i Penggen Wu. Po pierwszym, wygranym na przewagi (22:20) secie Brazylijczycy zdołali wygrać również druga partię do 18 i awansować do finału. Tym samym w niedzielnym finale wystąpią dwa zespoły, które mają na swoim koncie po jednej porażce.

Przypomnijmy, że polska para Fijałek/Prudel odpadła już z turnieju zajmując miejsca 9-12.Wyniki półfinałów WT w Pradze:
Brink-Reckermann GER [3] – Rogers-Dalhausser USA [1] 0:2
(16:21, 14:21)
Wu-Xu CHN [5] – Alison-Emanuel BRA [2] 0:2
(20:22, 18:21)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved