Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Waldemar Sagan: Twardo stapam po ziemi

Waldemar Sagan: Twardo stapam po ziemi

fot. archiwum

- Nie ukrywam, że marzy mi się bogaty sponsor, który pozwoliłby zbudować drużynę marzeń. Na tę chwilę twardo jednak stąpam po ziemi i nie będę budował zespołu na kredyt - deklaruje Waldemar Sagan, wiceprezes Centrostalu Bydgoszcz.

To był trudny, chociaż udany sezon. W rywalizacji młodzieżowej jeden z najlepszych w historii klubu. W ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży Pałac został drugim klubem w kraju, za gdańską Gedanią, a złożyły się na to złoty medal juniorek w mistrzostwach Polski i 3. miejsce tego zespołu w rozgrywkach II ligi, brązowy medal reprezentacji województwa, w której występowało 8 siatkarek naszego klubu, 5. miejsce kadetek oraz czołowe lokaty dwóch drużyn młodziczek w mistrzostwach województwa. Jest to potwierdzenie wzorcowego szkolenia od podstaw. Piąte miejsce pierwszego zespołu w PlusLidze Kobiet jest adekwatne do potencjału ekipy, która swoje umiejętności i charakter pokazała w rundzie play off, wywalczając sobie prawo gry w europejskich pucharach. Gdybym miał porównywać budżety poszczególnych drużyn, to uznałbym to miejsce, jako spory sukces – podsumowuje miniony sezon Centrostalu wiceprezes klubu, Waldemar Sagan.

W kolejnym sezonie bydgoski zespół dysponować będzie ok. 2 milionowym budżetem. – Nigdy nie byliśmy bogatym klubem, a mimo to już 18 sezonów z powodzeniem gramy w elicie. Mamy w naszym skarbcu złoty i po 2 srebrne i brązowe medale MP oraz trzy triumfy w Pucharze Polski i nie zamierzamy na tym poprzestać. Nie ukrywam jednak, że marzy mi się bogaty sponsor, który pozwoliłby zbudować drużynę marzeń. Na tę chwilę twardo jednak stąpam po ziemi i nie będę budował zespołu na kredyt – zauważa Waldemar Sagan. na łamach Gazety Pomorskiej. – Przed szalenie trudnym zadaniem stanie pierwszy zespół. Proszę zauważyć, że do PlusLigi Kobiet, podobnie jak u mężczyzn, wkraczają coraz większe pieniądze. Czołowe kluby – Muszynianka, Aluprof, dysponują budżetami rzędu 7-8 milionów złotych. W ich ślady podążają Dąbrowa Górnicza, Budowlani Łódź, a także Trefl Sopot, który wykupił miejsce w elicie od PTPS Piła.

Działacze Centrostalu już rozpoczęli budowę zespołu na kolejny sezon, choć nie ukrywają, że nie zamierają się ścigać z najbogatszymi klubami PlusLigi Kobiet. Z zespołu odeszła Alicja Leszczyńska oraz najprawdopodobniej Monika Smak. W Bydgoszczy ma szansę pozostać trzecia rozgrywająca, Jana Sawoczkina.Do naszej koncepcji pasuje Sawoczkina, z którą umówiliśmy się na rozmowy. Niewykluczone, że na tej pozycji w gronie seniorek zadebiutuje Ania Wodrowska. Ona sama musi jednak zdecydować, czy podejmuje wyzwanie – opowiada wiceprezes Centrostalu. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów otrzymały także Dominika Kuczyńska, Izabela Kasprzyk i Dominika Nowakowska. Libero Katarzyna Wysocka przenosi się do Piły. W jej miejsce bydgoski zespół pozyskał już Martę Kuehn-Jarek. Postanowiliśmy dać zespołowi nowy impuls, dlatego też dojdzie w nim do kilku roszad. Ważne kontrakty na następny sezon mają Katarzyna Mróz, Kinga Zielińska, Sylwia Pelc, juniorka Agata Skiba oraz Monika Naczk i Justyna Łunkiewicz, które wróciły do zespołu po rocznym wypożyczeniu – twierdzi Sagan, choć Łunkiewicz jest w orbicie zainteresowań jednego z pierwszoligowych klubów.Nie wiadomo jeszcze, co dalej z Ewą Kowalkowską i Joanną Kuligowską.Czekamy na ich deklaracje do 26 czerwca, kiedy to kończymy okres roztrenowania. Słyszałem niekiedy krzywdzące opinie wobec naszej kapitan, że nie potrafi już udźwignąć odpowiedzialnej roli atakującej. Przeczą temu statystyki. Ewa była czwartą siatkarką pod względem zdobytych punktów i atakującą, a siódmą w zdobytych punktach i atakach na set, a zatem na pewno ma miejsce w drużynie. Podobnie "Jadzia". Ich doświadczenie jest nieocenione – chwali obie zawodniczki Waldemar sagan i przyznaje, że liczy się z ich odmowną decyzją.

Cały wywiad Kazimierza Fiuta dostępny w Gazecie Pomorskiej.

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved