Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gruszka: Jutro będziemy mieć kolejną szansę

Piotr Gruszka: Jutro będziemy mieć kolejną szansę

fot. archiwum

Polacy przegrali pierwsze spotkanie z Kubą, mimo że mieli szansę na wygraną. Kapitan naszej reprezentacji, Piotr Gruszka, nie traci jednak nadziei na lepszy wynik w drugim spotkaniu: - Jutro będziemy mieć kolejną szansę i miejmy nadzieję, że osiągniemy lepszy wynik.

Orlando Samuels (trener reprezentacji Kuby): – Moja drużyna miała wzloty i upadki podczas gry, także traciła momentami koncentrację, a Polacy zagrali bardzo dobrze w pierwszym i trzecim secie. W czwartym nie udało im się wykorzystać okazji do zakończenia spotkania. My z kolei wykorzystaliśmy szansę, by wygrać seta i to miało wpływ na naszą grę w piątej partii, gdzie zagraliśmy z większą siłą. Musimy poprawić naszą zagrywkę i naszą koncentrację, bo tego brakowało podczas gry. Na szczęście uczyniliśmy zmiany w wyjściowym składzie i pozostawiliśmy tych zawodników na boisku, co było kluczowe, tak samo jak gra Robertlandy Simona. Wiedziałem, że Polska będzie naszym najtrudniejszym rywalem, ze względu na swoje dokonania a także poziom trenerów i zawodników.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – W czwartym secie Kubańczycy  nie poddali się. My im trochę pomogliśmy w tej partii popełniając wiele błędów w ataku, ale zawsze jest trudno ocenić, który błąd jest tym jednym błędem za dużo i jakie jest znaczenie następnego. Czwarty set odmienił przebieg gry. Kiedy masz skończyć mecz, musisz to zrobić, bo inaczej przeciwnik może się podnieść i ponownie zaatakować.

Robertlandy Simon (kapitan reprezentacji Kuby): – To był bardzo ekscytujący mecz. Obie drużyny wyszły na boisko z zamiarem walki o zwycięstwo i myślę, że pomimo naszej wygranej, to Polacy zagrali lepiej niż my. Wygraliśmy, ale musimy sobie uzmysłowić, że popełniliśmy dużo błędów w elemencie zagrywki. Doceniam wsparcie kibiców, którzy pomogli nam wygrać ten mecz.Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): – To był bardzo emocjonujący mecz, ale niestety przegraliśmy. Graliśmy dobrze, dopóki Simon się nie przebudził. Cała drużyna zaczęła wtedy grać lepiej, niesiona dopingiem kibiców i od tego momentu nie byliśmy w stanie poprawić naszej gry. Jutro będziemy mieć kolejną szansę i miejmy nadzieję, że osiągniemy lepszy wynik.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved