Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Niemcy wygrali z Argentyną bez straty seta

LŚ, gr. D: Niemcy wygrali z Argentyną bez straty seta

Podopieczni Raula Lozano udowodnili, że dwa zwycięstwa z Polską nie były dziełem przypadku. W pierwszym meczu w Argentynie Niemcy pokonali gospodarzy 3:0 umacniając się na drugim miejscu w grupie D Ligi Światowej.

Błędy, które Argentyńczycy zademonstrowali w pierwszych minutach spotkania z Niemcami powtarzały się przez większą jego część. Max Günthör zablokował Gabriela Arroyo na samym początku seta ustalając wynik na 1:3 i zapoczątkowując dobrą passę swojego zespołu. Od razu dał znać o sobie Georg Grozer, który pozostał w polu zagrywki do stanu 3:10, nękając swoimi serwami gospodarzy. Dodatkowo jego koledzy z drużyny skutecznie grali na kontrze i dobrze współpracował blok z obroną. Swoje trzy grosze dodał Robert Kromm i Niemcy schodzili na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:10. Trener Javier Weber zdecydował się na zmiany i na boisku pojawili się Rodrigo Quiroga i Nicolás Uriarte. Jednak te przetasowania nie poprawiły gry jego podopiecznych: zagrywka w siatkę i piłka posłana przez Guillermo García w aut zakończyły premierową partię wynikiem 20:25.

Argentyńczycy źle zaczęli drugą partię, szczególnie słabo wypadając w elemencie przyjęcia. Po czterech punktowych zagrywkach w wykonaniu reprezentacji Niemiec, goście schodzili na pierwszą przerwę techniczną z wysokim prowadzeniem 8:4. Do stanu 8:12 ta przewaga się utrzymywała, potem Uriarte, najjaśniejszy punkt w ekipie gospodarzy w tym spotkaniu, popisał się dobra grą w obronie, jednak jego koledzy nie poszli w jego ślady i dość szybko na tablicy wyników pojawił się rezultat 10:16. Gospodarze nadal popełniali błędy i nic dziwnego, że przewaga gości rosła (12:20), zwłaszcza, że podopieczni Raula Lozano prezentowali dobrą grę. W rezultacie wygrali również i drugą odsłonę meczu.

Od początku spotkania goście kontrolowali jego przebieg, z wyjątkiem właśnie początku trzeciego seta, kiedy to Argentyńczycy przejęli kontrolę nad meczem, co osiągnęli m.in. dzięki poprawie przyjęcia. Blok Arroyo na 7:3 dał gospodarzom dosyć sporą przewagę, ale ten stan rzeczy nie potrwał zbyt długo. Ponownie podopieczni Javiera Webera zaczęli popełniać błędy i siatkarze z Europy doprowadzili do remisu 11:11, a po dwóch skutecznych akcjach Kromma było już 11:13. Niemcy rozegrali się w elemencie ataku, na co Argentyńczycy nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi. Dodatkowo bardzo dobrze serwował Grozer, który ponownie okazał się niezastąpiony i podopieczni Raula Lozano mieli pierwszą piłkę meczową przy stanie 19:24. Jednak w trzech następnych akcjach to gospodarze zdobywali punkty – najpierw Pereyra, potem przyjezdni popełnili dwa błędy, jednak zepsuta zagrywka argentyńskiego atakującego dała Niemcom zwycięstwo w trzecim secie 25:22.

Argentyna – Niemcy 0:3
(20:25, 20:25, 22:25)

Argentyna: Arroyo (7), Ocampo (5), Scholtis (3), Spajic (7), Garcia (8), De Cecco, Meana (libero) oraz Filardi, Uriarte (2), Quiroga (5) i Pereyra (8)
Niemcy: Schwarz (4), Kromm (11), Böhme (6), Günthör (13), Steuerwald (2), Grozer (20), Prüsener (libero) oraz Kaliberda, Schöps i Rieke

Po meczu powiedzieli:

Rodrigo Quiroga (kapitan reprezentacji Argentyny): – Zagraliśmy poniżej naszych oczekiwań, nie mogliśmy w ogóle atakować. Przeciwnicy zdobyli bardzo dużo punktów blokiem, także floty, które zagrywali, pogrążyły nas w elemencie przyjęcia i to nie pozwoliło nam się skoncentrować. Jutro postaramy się zagrać lepiej w elemencie ataku.

Gyorgy Grozer (atakujący reprezentacji Niemiec): – Dobrze rozpoczęliśmy mecz, dobrze broniąc i serwując. Mieliśmy trochę problemów z koncentracją na początku trzeciego seta, ale potem wróciliśmy do naszego poziomu z dwóch poprzednich partii.

Javier Weber (trener reprezentacji Argentyny): – To był mecz bez historii. Niemcy zagrali dobrze, byli od nas lepsi w każdym elemencie. Zagraliśmy najgorszy mecz i to sporo nas kosztowało. Nie graliśmy dziś dobrze, za co czuję się odpowiedzialny i uważam to za swój błąd. Mam nadzieję, że jutro poprawimy naszą koncentrację i wynik.

Raul Lozano (trener reprezentacji Niemiec): – Jestem bardzo zadowolony z gry swojej drużyny. Mam nadzieję, że będziemy w stanie utrzymać ten poziom i nie ucierpimy tak jak w meczach z Kubą. Niemcy wywarli presję na Argentyńczykach i nie pozwolili im grać.