Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Grzegorz Wagner: Musimy przyzwyczaić się do presji

Grzegorz Wagner: Musimy przyzwyczaić się do presji

fot. archiwum

W nowym sezonie ekipę BKS Aluprof Bielsko-Biała poprowadzi z trenerskiej ławki Grzegorz Wagner. Szkoleniowiec, który miniony sezon spędził w Częstochowie zapewnia, że jego zespół stać na realizację wysokich celów.

Dla wielu ekspertów, kibiców zatrudnienie Grzegorza Wagnera w charakterze pierwszego trenera siatkarek BKS Aluprof było zaskoczeniem. Jak ty przyjąłeś tę wiadomość?

Grzegorz Wagner:Nie było to dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo tak naprawdę luźne rozmowy prowadziliśmy już dwa lata. Miałem trochę czasu na przemyślenia i, co chciałbym podkreślić, dopiero po zakończeniu rozgrywek porozmawialiśmy po raz kolejny i zdecydowałem się podjąć wyzwanie.

Wielkich zmian w zespole nie ma. Czy można spodziewać się jeszcze wzmocnień kadrowych?Cieszę się przede wszystkim z tego, że udało się zatrzymać szkielet drużyny, która zdobyła mistrzostwo Polski. To ważne, że nie doszło do żadnej rewolucji. Dołączyły do zespołu dwie nowe zawodniczki, a nie mam przekonania czy wielkie wzmocnienia w postaci chociażby siatkarek zagranicznych, są niezbędne. Dziewczyny, które mamy w składzie dysponują sporym potencjałem i uważam, że mogą konkurować z wieloma drużynami europejskimi.

O szczegółowych celach mówić za wcześnie, ale na pewno ty przed sobą zapewne jakieś wyznaczyłeś?

Śmieję się, że tutaj w klubie chyba w statucie wpisana jest walka o najwyższe miejsca i trofea. Presja wyniku zawsze była, tym bardziej po zdobyciu mistrzostwa. My trenerzy, jak i zawodniczki musimy się do tego po prostu przyzwyczaić. Jak powiedziałem, realne oceny możliwe będą w późniejszym czasie. Sport ma to do siebie jednak, że nie można wszystkiego dokładnie zaprogramować i przewidzieć.

*rozmawiał Marcin Nikiel (plusliga.pl)
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved