Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TPS Rumia szykuje się na PlusLigę

TPS Rumia szykuje się na PlusLigę

fot. archiwum

Blisko dwa miesiące minęły od historycznego awansu rumskiego TPS-u do PlusLigi Kobiet. W klubie w najlepsze trwają prace przygotowawcze do pierwszego sezonu w żeńskiej ekstraklasie. Wkrótce powinniśmy poznać nazwiska, które zasilą zespół z Pomorza.

Awans TPS-u był jedną z największych niespodzianek w rozgrywkach kobiet. Podopieczne Jerzego Skrobieckiego w finale zaplecza żeńskiej ekstraklasy trzykrotnie pokonały faworyzowanego Trefla Sopot, zapewniając sobie awans do PlusLigi Kobiet. – Mój zespół był schowany nieco w cieniu Trefla, który był budowany z myślą o grze w siatkarskiej elicie – mówi trener zespołu z Rumi. – Najpierw myśleliśmy o czwórce, później, gdy awansowaliśmy do finału, powiedzieliśmy sobie, że chcemy grać jak najlepiej, bez względu na to, co się wydarzy. No i awansowaliśmy – cieszy się Jerzy Skrobecki.

Kiedy emocje opadły, a siatkarki rozjechały się do domów w klubie na dobre rozpoczęły się prace nad budowaniem drużyny na następny sezon. – Po awansie przed drużyną i miastem otworzyła się szansa rozwoju, o jakim do tej pory mogliśmy pomarzyć. Mój telefon dzwoni non stop. Codziennie od agentów zawodniczek z całego świata otrzymuję masę propozycji, ale póki co musimy wstrzymać się z wszelkimi transferami, bo nie wiemy, jakim budżetem będziemy dysponować – wyjaśnia Skrobecki. Niemal codziennie do klubu zgłaszają się kolejne osoby, które chciałyby wesprzeć klub. – Z tego, co wiem, w przyszłym sezonie na trybunach powstanie nawet sektor VIP, tak, aby każdy chętny mógł wykupić sobie swoje miejsce na trybunach i w komfortowych warunkach oglądać mecz – zdradza szkoleniowiec zespołu z Rumi.

Klub opuściła najlepsza zawodniczka TPS-u, Kinga Kasprzak. Siatkarka wybrała propozycję wicemistrzyń Polski, Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Z kolei do Murowanej Gośliny przenosi się Małgorzata Lubera.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved