Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sobieski Żagań szuka, a Sulechów w III lidze

Sobieski Żagań szuka, a Sulechów w III lidze

fot. archiwum

Świeżo upieczony drugoligowiec - Sobieski Żagań - myśli o nowym sezonie w lidze siatkarzy. Działacze dopinają budżet i próbują wzmocnić skład. Natomiast siatkarze Oriona Sulechów muszą pogodzić się z grą w III lidze.

Jak powiedział dyrektor klubu Kazimierz Poprawski dziennikarzom Radia Zachód do Żagania być może trafi znany z występów w AZS Zielona Góa Adrian Milczarek.Był u nas na kilku treningach. To dobry skrzydłowy. Przydałby się nam. Poza tym nikogo nie wyrzucamy. Planujemy wzmocnienia na dwie-trzy pozycje – powiedział Poprawski.

Jak się dowiedziało Radio Zachód Sobieski jest zainteresowany siatkarzami AZS Zielona Góra, którzy w ubiegłym roku grali w Orionie Sulechów. Mowa tu m. in. o Sławomirze Januszu czy Michale Baumgartenie.

Zespół wznowi treningi 1 sierpnia. – Wyjeżdżamy na 10-dniowy obóz do Świnoujścia. Później rozegramy dwa turnieje – dodaje dyrektor klubu.
Przypomnijmy, Orion przegrał baraż o miejsce w II lidze z Sobieskim Żagań. Informowaliśmy, że istnieje szansa, aby sulechowianie pozostali na tym szczeblu. Warunek? Jedna z drużyn musiałaby się wycofać. – Czynię starania. Rozmawiam ze Szczecinem i Bydgoszczą. Na razie jest cisza. Raczej jesteśmy już przygotowani na grę w trzeciej lidze – usłyszeliśmy od prezesa Oriona Arkadiusza Lickindorfa.

Gra w III ldize oznacza, że zespół grać będzie juniorami. W drużynie na pewno zabraknie najbardziej doświadczonych: Jakuba Pudzianowskiego i Marcina Bilona . Pozostaną jedynie: Paweł Myślicki, Miłosz Olejniczak, Bartosz Lickdorf.

Orion rozpocznie przygotowania do nowego sezonu w sierpniu obozem w Sulechowie.

*Autorem tekstów jest Maciej Noskowicz (Radio Zachód)

źródło: Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved