Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Paulina Maj: Chcę grać z najlepszymi zespołami na świecie

Paulina Maj: Chcę grać z najlepszymi zespołami na świecie

fot. archiwum

- Gdybym miała 10 centymetrów więcej, to chciałabym być rozgrywającą. Zawsze to było moim marzeniem. Zostałam libero, to była duża szansa dla mnie i chcę ją wykorzystać jak najlepiej - twierdzi libero reprezentacji Polski, Paulina Maj.

Paulina Maj została powołana przez trenera Jerzego Matlaka do kadru Polski na turniej w Montreux. Jak sama przekonuje, powołania do reprezentacji nie powodują u niej specjalnej tremy. – Z reguły nie mam tremy. Jestem już któryś raz na zgrupowaniu reprezentacji, wiec może troszkę inaczej do tego podchodzę. Wiem już, jak wygląda współpraca z trenerem, na co mogę sobie pozwolić, a na co nie – twierdzi Paulina Maj, która miała okazję współpracować z trenerem Matlakiem również w klubie. – Na pewno ćwiczenia, które wykonujemy są mi znane i nie trzeba mi kilkakrotnie tłumaczyć co i jak. Znam tez trenera Matlaka osobiście, wiem jak z nim rozmawiać i wydaje mi się, że dobrze się rozumiemy.

Do Montreux jako libero pojechała również Krystyna Strasz, która rywalizowała o miejsce w pierwszym składzie z Pauliną Maj. Zdaniem Pauliny jej koleżanka poczyniła w tym sezonie spore postępy. – Liga Mistrzyń jest zawsze dla zawodniczki dużym krokiem w przód. Dobrze, że miała taką okazję, by się tam sprawdzić. Ja Krysię bardzo lubię, razem współpracowałyśmy w zeszłym roku na Uniwersjadzie. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, lubimy ze sobą ćwiczyć, odbieram ją jak najbardziej pozytywnie – twierdzi libero naszej reprezentacji.

Za nami już sezon ligowy, który Maj spędziła w PTPS Piła. – Zamiana trenerów, ciężkie treningi – zmęczenie na pewno jest. Były takie lekkie wahania formy, ale ciesze się, że mniej więcej forma była stabilna – mówi zawodniczka. Jej zespół po sezonie odstąpił jednak miejsce w PlusLidze Kobiet Treflowi Gdynia i w przyszłym sezonie grac będzie w I lidze. – Jest mi przykro, Piła to bardzo utytułowany zespół. Grałam w nim przez dwa lata i jest mi po prostu przykro, że tak właśnie się stało. Jednak uważam, że to najlepsze, c mogło się stać. Fuzja z Treflem daje obopólną korzyść i Piła będzie walczyła o wejście do ekstraklasy z powrotem, jednocześnie będzie mogła spłacić wszystkie zaległości.Każda z zawodniczek na pewno marzy o tym, by pojechać w tym roku na mistrzostwa świata. – Mistrzostwa świata to nasza impreza docelowa. Trener będzie decydował, kto tam zagra, ja chcę się rozwijać małymi kroczkami i chciałabym zagrać jeden lub dwa turnieje w Grand Prix. Chcę się ogrywać i grać z najlepszymi zespołami na świecie – twierdzi skromnie Paulina Maj.

źródło: inf. własna, mksdabrowa.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved