Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Na piasku w Nowej Hucie będą emocje

Na piasku w Nowej Hucie będą emocje

fot. archiwum

Mimo krótkiej historii krakowskie Grand Prix, rozgrywane na terenie kąpieliska przy ul. Bulwarowej 1- obok Zalewu Nowohuckiego - jest już dobrze znane w kraju. Dziś startują eliminacje do turnieju głównego, a na kibiców czeka wiele siatkarskich atrakcji.

W czwartek, 17 czerwca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa przed III Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. O przygotowaniach do imprezy mówili: Urszula Filipowicz – Zastępca Dyrektora ZIS ds. Zarządzania Obiektami Sportowymi i Grzegorz Silczuk – Prezes Klubu Sportowego Wanda, od 2008 roku gospodarza zawodów. O rozwijającej się błyskawicznie dyscyplinie sportowej, znajdującej od igrzysk w Atlancie (1996) w programie olimpijskim opowiadali natomiast: Mateusz Mrozowski i Michał Dzierwa, którzy z „dziką kartą" wystartują w turnieju głównym. Przy okazji zaprezentowali oficjalne koszulki III GP.

Mimo krótkiej historii krakowskie Grand Prix, rozgrywane na terenie kąpieliska przy ul. Bulwarowej 1- obok Zalewu Nowohuckiego – jest już dobrze znane w kraju. Dyrektor Filipowicz przypomniała, że w ubiegłorocznej edycji uczestniczył w nim wicemistrz świata i mistrz Europy w siatkówce halowej Daniel Pliński, tym razem niewątpliwą atrakcją będzie turniej pokazowy kobiet z udziałem dwukrotnej mistrzyni Europy Magdaleny Śliwy i Agnieszki Śrutowskiej – z partnerkami oraz klubowych par: Sandra Biernatek-Magda Jagodzińska (AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków) i Sabina Rusinek-Paulina Stojek (Wisła AGH Kraków). Należy też dodać, że przed dwoma laty triumfował w Nowej Huty duet Grzegorz FijałekMariusz Prudel plasujący się obecnie w czołówce prestiżowego cyklu Swatch FIVB World Tour 2010.

Podczas trzydniowych zmagań zobaczymy na nowohuckim piasku wiele interesujących meczów. Wysokie aspiracje mają zawodnicy krakowskiej Wandy: student III roku wychowania fizycznego Michał Dzierwa i student II roku bezpieczeństwa narodowego Mateusz Mrozowski.Startowaliśmy razem już dwa lata temu i do tego w Krakowie – poinformował Michał Dzierwa. – Każdy chce osiągnąć jak najlepszy wynik, stawka jest tym bardzo wyrównana, wyniki pozostają więc sprawą otwartą, wiele zależeć będzie od dyspozycji w danym dniu, a także od warunków atmosferycznych. Z Mateuszem często w parze trenujemy, ale aby unikać schematów czasami wymieniamy się z czterema innymi kolegami ćwiczącymi w Krakowie siatkówkę plażową. Przed III Grand Prix jesteśmy jak najlepszej myśli.W Krakowie znów pojawi się jeden z najwyższych siatkarzy świata (215 cm wzrostu) Marcin Nowak – olimpijczyk z Atlanty. – Z racji tego, że od kilku lat uczestniczymy w niemal wszystkich krajowych turniejach, także tych nadmorskich, znamy się wszyscy bardzo dobrze, również z Marcinem – dodał Dzierwa. – On traktuje siatkówkę plażową jako świetne hobby, możliwość oderwania się od parkietu w okresie letnim. Jest jednak w pełni profesjonalistą, podobnie jak jego partner Michał Michalak. Zdarza się, że Marcinowi starczy stanąć na palcach by zablokować przeciwnika, gdy większość musi skakać. W naszej parze od blokowania jestem ja, a Mateusz musi się więcej nabiegać za piłką.

Siatkówka plażowa stwarza znakomitą okazję do dobrej zabawy także kibicom, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy nie tylko na zaplanowany w sobotę i niedzielę – od godz. 9 – turniej główny, ale także na piątkowe eliminacje. Tym bardziej, że będzie można za darmo popływać w basenie z podgrzewaną wodą, czy obejrzeć atrakcyjne samochody.

źródło: siatkowka.krakow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved