Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Młoda PlusLiga robi miejsce nowym drugoligowcom

Młoda PlusLiga robi miejsce nowym drugoligowcom

fot. archiwum

Wprowadzenie do kalendarza rozgrywek Młodej PlusLigi spowodowało, że zwalniają się miejsce w II lidze mężczyzn. Swój zespół wycofali już z rozgrywek bydgoszczanie, być może tak samo postąpi Skra Bełchatów. Zespoły rezerw stają się niepotrzebne.

Nasi młodzi siatkarze muszą się ogrywać w Polsce, bo w regionie nie mają konkurencji – mówi Janusz Zacniewski, prokurent spółki zarządzającej bydgoską Delektą. Podobnego zdania byli prezesi wszystkich klubów PlusLigi, którzy zdecydowali się nagle wprowadzić do terminarza rozgrywki młodej ekstraklasy. – W II lidze jest tak niski poziom, że większość klubów trenuje raz w tygodniu i młodzi zawodnicy nie mają szansy pokazać się i zaistnieć. Ponadto trenerzy z PlusLigi, menadżerowie, nie mają czasu, by jeździć i oglądać rozgrywki drugoligowe. Dlatego dla dobra polskiej siatkówki postanowiono dać tym młodym ludziom okazję pogrania.

Pomysł ten jest bardzo kontrowersyjny, a krytykuje go między Waldemar Wspaniały, trener bydgoskiego zespołu. Jego zdaniem do jego realizacji należałoby dać klubom nieco więcej czasu. – Ja mam mieszane uczucia. Moja opinia, a także Wydziału Szkolenia PZPS, którego jestem przewodniczącym, była taka, ze do tego trzeba się dobrze przygotować. Tymczasem jest to wprowadzane tak z miesiąca na miesiąc. Z tego co wiem większość klubów jest do tego nieprzygotowana. Akurat jeśli chodzi o nas, o Delectę, to nie ma problemu, bo mamy zespół w II lidze – mówi Wspaniały.

Z drugoligowych rozgrywek zostanie wycofany zespół Chemika. – Nie stać nas na utrzymanie drużyny w obu rozgrywkach – mówi Zacniewski. Jest bardzo prawdopodobne, że w nowym sezonie również bełchatowska Skra zrezygnuje z funkcjonowania rezerw, na rzecz Młodej PlusLigi. Obecnie kadrę rezerw Skry stanowi w głównej mierze bełchatowska młodzież uzupełniona kilkoma seniorami. Od nowego sezonu juniorzy Marka Kwiecińskiego plus reszta graczy do 23 roku życia (Filip Frankowski, Konrad Michalski, Igor Walczykowski, Bartosz Cedzyński, Michał Mysera ) będzie występowała już nie w II lidze, a w Młodej PlusLidze. Reszta graczy najprawdopodobniej będzie zmuszona poszukać nowych pracodawców (Michał Kotas, Piotr Dłubała ). Drużynę Młodej PlusLigi miałby poprowadzić trener juniorów żółto-czarnych, Marek Kwieciński.źródło: belsport.pl, Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved