Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Krystalizuje się skład AZS-u Politechnika Warszawska

Krystalizuje się skład AZS-u Politechnika Warszawska

fot. archiwum

Powoli dobiegają końca testy w zespole AZS-u Politechniki Warszawskiej. Trener zespołu, Robert Strzałkowski zapewnia, że drużyna w większości jest już skompletowana, brakuje jedynie kilku zawodniczek. W poniedziałek siatkarki spotkają się po raz ostatni.

Od kilku tygodni na Waryńskiego w Warszawie odbywają się testy siatkarek, które mogłyby w przyszłym sezonie zasilić drugoligową AZS Politechnikę Warszawską. – Skład na przyszły sezon mamy w 85% skompletowany – cieszy się szkoleniowiec warszawskiej Politechniki. – W chwili obecnej szukamy wzmocnień na przyjęciu, środku i pozycji libero – dodaje. Za kilkanaście tygodni do drużyny dołączy Karolina Cichocka, która w minionym sezonie grała właśnie jako libero. Robert Strzałkowski nie wyklucza, że do tego czasu, na tą pozycję przekwalifikuje jedną z przyjmujących.

W ocenie trenera AZS Politechnika Warszawska w przyszłym sezonie ma być młodym i ambitnym zespołem wspartym kilkoma doświadczonymi zawodniczkami – To ma być drużyna do gry nie „już", a za jakiś czas – wyjaśnia Strzałkowski.

Siatkarki trenują w każdy poniedziałek. – Zarówno dziewczyny, jak i ja jesteśmy po ciężkich sezonach. W końcu czas na odpoczynek – mówi szkoleniowiec akademiczek z Warszawy, który co tydzień sprawdza przydatność nowych siatkarek do zespołu. W najbliższy poniedziałek odbędzie się już ostatni test, po którym zawodniczki rozjadą się do domów. – Nie oznacza to, że dziewczyny będą miały wolne – twierdzi Strzałkowski. – Od lipca każda z nich będzie miała treningi indywidualne – dodaje.Zespół ponownie spotka się 2 sierpnia, a 18 sierpnia wyjeżdża na kilkunastodniowy obóz do Kołobrzegu. Po powrocie znad Bałtyku siatkarki czeka szlifowanie formy na własnych obiektach. Trener planuje kilka sparingów, tak, aby przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych wyklarował się trzon drużyny. – Liczę na dobrą, sportową rywalizację w swojej ekipie – mówi Strzałkowski.

Dobrą wiadomością dla kibiców drugoligowej Politechniki jest fakt, że z klubem na kolejny sezon zostaje Krzysztof Jasiocha, wielki sympatyk siatkówki i współwłaściciel firmy Eleks, czołowego producenta okablowania strukturalnego. – Pomoc firmy jest dla nas nieoceniona. Jest mi niezmiernie miło, że mogę współpracować z tak perspektywicznie myślącymi sponsorami. Mam głęboką nadzieję, że zespół odwdzięczy się naszym dobroczyńcom dobrą postawą na boisku i wieloma niezapomnianymi meczami – twierdzi szkoleniowiec AZS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved