Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kolejne powroty nad Prosnę

II liga K: Kolejne powroty nad Prosnę

fot. archiwum

Libero Andżelika Bulbak i atakująca Magdalena Wawrzyniak są kolejnymi siatkarkami, które wzmocnią w nowym sezonie zespół drugoligowej Calisii Kalisz. Dla obu zawodniczek będzie to powrót do grodu nad Prosną.

Temat występów Andżeliki Bulbak w Kaliszu pojawił się już kilkanaście dni temu. Libero reprezentacji Polski juniorek od jakiegoś czasu trenuje z zespołem Jakuba Stankiewicza i Daniela Przybylskiego, wszystko wskazuje na to, że ostatecznie wzmocni szeregi wielkopolskiego drugoligowca. – Bardzo nam zależy, żeby u nas grała – mówił niedawno Stankiewicz, który w tej kwestii mocno naciskał prezesów kaliskiego klubu. Efekt jest taki, że Bulbak po trzech latach spędzonych w SMS Sosnowiec, wróci do Calisii, której jest wychowanką. – W obecności właściciela klubu ostatecznie zadeklarowała chęć gry w naszych barwach – mówi wiceprezes drugoligowca Stanisław Sikorski. A to oznacza, że w przyszłym sezonie defensywa kaliszanek będzie prezentowała się bardzo solidnie, bo na pozycji libero występowała do tej pory utalentowana Anna Głowiak. Teraz będzie miała bardzo silną konkurencję.

Do najstarszego polskiego miasta prawdopodobnie powróci jeszcze jedna bardzo dobrze znana kaliskim kibicom siatkarka. Magdalena Wawrzywniak (185 cm) po rozpadzie ekstraklasowej Calisii (2009) wyjechała na Śląsk i broniła barw pierwszoligowego Remagum MOSiR Mysłowice, z którym skutecznie walczyła o utrzymanie na zapleczu PlusLigi Kobiet. Po rocznej przerwie, urodzona w Myszkowie 20-letnia atakująca znów ma zawitać nad Prosnę. – Jesteśmy właściwie dogadani. Wysłaliśmy już Magdzie umowę i czekamy tylko na podpis, który ostatecznie potwierdzi jej przejście do naszego klubu – relacjonuje Sikorski.

Klub prowadzi jeszcze rozmowy z 19-letnią środkową z Kościana. – Tutaj negocjacje są we wstępnej fazie, dlatego nazwiska nie zdradzę. Mogę powiedzieć jedynie, że jest to ciekawa zawodniczka, która mierzy 191 cm i ma zamiar studiować na kaliskiej PWSZ – mówi Sikorski. Jeśli ten transfer dojdzie do skutku, będzie to prawdopodobnie ostatnie wzmocnienie Calisii. Do minimum zmalały bowiem szanse na występy w barwach wielkopolskiego drugoligowca innej byłej zawodniczki mistrzowskich Winiar Edyty Kucharskiej. Siatkarka, która jeszcze w ubiegłym sezonie występowała w ekstraklasie z ekipą PTPS Piła, na razie jest poza zasięgiem finansowym budowanego nad Prosną niemal od podstaw klubu. – Kucharska się ceni, ale wcale jej się nie dziwię. Jest bardzo dobrą zawodniczką i z pewnością nie będzie narzekać na brak ofert – przyznaje kaliski działacz.Na razie nie wiadomo też, czy oprócz Elizy Szczepaniak ktoś jeszcze opuści drużynę. Po sezonie rozmów z zarządem nie podjęła Nikola Leszczyńska, ale działacze deklarują, że będą chcieli spróbować się z nią skontaktować i wypytać o plany na przyszłość. Mają na to niespełna dwa tygodnie, bo do 30 czerwca trzeba zgłosić kadrę zespołu do PZPS.


*Autorem tekstu jest Marcin Ostajewski

Więcej na:

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved