Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartłomiej Podgórski: Będę miło wspominał Nysę

Bartłomiej Podgórski: Będę miło wspominał Nysę

fot. archiwum

Jednym z zawodników, który opuszcza szeregi pierwszoligowego AZS-u PWSZ Nysa jest atakujący Bartłomiej Podgórski. Siatkarz przychodząc trzy lata temu do nyskiego zespołu grał na pozycji rozgrywającego.

Tomasz Wilk: Sezon już za nami, rzutem na taśmę udało się wam zająć 8. miejsce i uniknąć gry o utrzymanie. Jak Ty oceniasz ten sezon?

Bartłomiej Podgórski: Był to dla nas na pewno bardzo ciężki sezon. Zaczęliśmy go od 6 porażek z rzędu, a później trzeba było gonić czołówkę, żeby uniknąć gry o utrzymanie i to się nam udało i na pewno jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Myślę że gdybyśmy zaczęli ten sezon troszkę lepiej spokojnie moglibyśmy walczyć o czwórkę.

Wszystko wskazuje na to że był to Twój ostatni sezon w Nysie. Jakbyś miał podsumować ten cały okres gry dla AZS-u?Właśnie z dniem 1 czerwca wygasła moja 3 letnia umowa z Nysą. Na pewno jest to duży bagaż doświadczenia dla mnie. Przychodząc do Nysy byłem rozgrywającym, a odchodzę jako atakujący. Na pewno będę bardzo miło wspominał Nysę, bo wiele tam przeszedłem. Nysa pozostanie już zawsze w moim sercu i mam nadzieję, że jeszcze będę miał kiedyś okazję zagrać przed tak wspaniałymi kibicami, jacy są właśnie w Nysie, bo wiem, że dla takich ludzi warto grać i żyć.

Okres transferowy w toku, tak więc jak sprawa wygląda u Ciebie?

No jeszcze nie mogę za dużo powiedzieć. Jedyne co mogę zdradzić, że jestem w trakcie rozmów z jednym z klubów ligi francuskiej. Jeżeli już będę miał umowę podpisaną, to na pewno kibice z Nysy dowiedzą się o tym jako jedni z pierwszych.

Czy myślisz, że Nysa w przyszłym sezonie ma szansę walczyć o czołową czwórkę?

Myślę, że na pewno Nysa powalczy o czołową czwórkę, bo w Nysie jest klimat dla siatkówki jakiego nie ma w wielu miastach gdzie gra PLS. Mam tylko nadzieję, że wiele osób w Nysie dojdzie w końcu do porozumienia i uświadomią sobie, że Nysa to siatkówka i że czas zakopać wojenny topór i pielęgnować ten klejnot wspólnie i zrobić dla niego wszystko.

Kogo będziesz najmilej wspominać z całej tej nyskiej przygody?

W Nysie poznałem wiele wspaniałych osób. Na pewno będę wspominał kibiców, ale tylko tych prawdziwych. Wielu znajomych zostaje w Nysie. Miło będę wspominał także prace z takimi wielkimi osobami jak np. Janusz Bułkowski, Andrzej Kaczmarek Darek Ratajczak, którym także dziękuje za wspólny czas spędzony na Głuchołaskiej. Bardzo bym chciał podziękować kibicom za wszystkie chwile spędzone wspólnie. Mam nadzieję, że Nysa doczeka się PLS, bo wiem że dla takich kibiców i dla takiego miasta jakim jest właśnie Nysa jest to sprawa honoru. I wierzę w to ze Nysa wróci na ta wielką siatkarską mapę Polski. Dziękuję wszystkim za te 3 wspaniałe lata spędzone w Nysie.

*Rozmawiał Tomasz Wilk (azsnysa.pl)

źródło: azsnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved