Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Znalazły się pieniądze na wyjazd gdańszczanek do Chin

Znalazły się pieniądze na wyjazd gdańszczanek do Chin

fot. archiwum

Urząd Marszałkowski, Energa i Lotos przekazały brakujące pieniądze na wyjazd siatkarek Gimnazjum nr 16 Gdańsk na Szkolne Mistrzostwa Świata ISF 2010. Tym samym podopieczne Witolda Jagły od 26.06 do 4.07 zagrają wraz z 23 innymi drużynami w Chinach.

Nie wystarczyło wygranie przed rokiem w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie. Aby gdańszczanki mogły po raz drugi zaprezentować się w Szkolnych Mistrzostwach Świata, musiały na podróż do Chin zebrać 37 tysięcy złotych. Jeszcze w kwietniu wydawała się to kwota nieosiągalna. – Wydawało nam się, że skoro godnie reprezentujemy Gdańsk, to z miasta otrzymamy potrzebne pieniądze. Niestety, dofinansowano nas tylko kwotą w wysokości 3 tysięcy złotych. To dużo za mało. A czasu nie zostało już wiele. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na naszą rezygnację czeka Wrocław, który ma pieniądze na wyjazd – martwił się w wówczas Witold Jagła, trener gdańskich siatkarek.

W Chinach w turnieju żeńskim wystąpią drużyny z 24 państw. Gdańszczanki liczą, że uda im się poprawić 15. miejsce, które zajęły w debiucie w tej rangi imprezie, przed dwoma laty na Sardynii. Od dzisiaj bowiem siatkarki mogą skoncentrować się wyłącznie na treningach. Z serc ich spadł bowiem finansowy kamień.

Po 10 tysięcy złotych na rzecz gimnazjalistek przekazały firmy Lotos i Energa. Ta druga została oficjalnym sponsorem wyjazdu. Natomiast ostatnia transza pieniędzy pochodzić będzie z Urzędu Marszałkowskiego. W środę osobiście siatkarkom stypendia wręczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Z tego źródła dofinansowanie może wynosić nawet 20 tysięcy złotych.źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved