Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Płomień w komplecie

II liga K: Płomień w komplecie

fot. archiwum

Pięć nowych siatkarek zobaczą w nadchodzącym sezonie kibice Płomienia Sosnowiec. Zespół prowadzony przez Piotra Augustyna jest już skompletowany. Teraz drużyna musi dobrze przygotować się do rozgrywek.

Środowy trening szkoleniowiec rozpoczął od rozmowy z zawodniczkami. Przedstawił im pokrótce cele na nowy sezon i to, czego od nich oczekuje. Następnie siatkarki wzięły się za rozgrzewkę, aby później rozegrać wewnętrzne gierki. Na parkiecie pojawiły się nowe twarze, które w sezonie 2010/11 mają stanowić o sile Płomienia. W barwach sosnowieckiego klubu wystąpią: Agata Koziołek (środkowa), Ewelina Menducka (środkowa), Katarzyna Bartlak (przyjmująca), Agata Pawlica (libero) oraz Karolina Kocel (przyjmująca).

Przyglądałem się wszystkim zawodniczkom. Wybrałem te, które prezentowały się najlepiej. Wierzę w to, że stworzą zgraną ekipę, która będzie ze sobą nie tylko na parkiecie, ale i poza nim – mówi Piotr Augustyn.

Sosnowiczanki mają jasny cel na ten sezon. – Gramy o awans! W poprzednim roku mówiliśmy o „czwórce" i zajęliśmy trzecie miejsce. Teraz mamy mocniejszy zespół i chcemy w końcu wejść do pierwszej ligi. Nie widzę tego inaczej – tłumaczy trener. Tego samego zdania jest przyjmująca Katarzyna Bartlak. Przyszłam tutaj z zaplecza Plusligi i chciałbym przyczynić się z nowymi koleżankami do awansu. Znam dziewczyny z boiska i wiem, że jesteśmy w stanie stworzyć kolektyw, który będzie zwyciężał.Jednak przed rozpoczęciem sezonu trzeba się do niego przygotować. Trener „Płomyków" już wie, jak będą wyglądać ostatnie tygodnie przed startem rozgrywek. – Spotykamy się 4 sierpnia i trenujemy przez osiem dni na sosnowieckich obiektach. Następnie od 14 do 26 sierpnia wyjeżdżamy na obóz do Rewala. Po powrocie zrobimy sobie trzy dni przerwy i rozpoczniemy grę w turniejach. Jeden na pewno zorganizujemy u siebie. Możliwe, że weźmiemy udział w zawodach międzynarodowych, jednak na razie za wcześnie by o tym mówić – wyjaśnia Augustyn.

Wiadomo także, kto będzie wspierał klub finansowo. Głównym sponsorem została firma Cabosteel, drugim Wyższa Szkoła Humanitas, zaś trzecim Miasto Sosnowiec.

Skład Płomienia na sezon 2010/11:

Rozgrywające:
Izabela Soja
Paulina Janus

Środkowe:
Agata Koziołek (MOSiR Mysłowice)
Ewelina Menducka (MMKS Gaudia Trzebnica)
Joanna Górecka
Natalia Wesołowska

Przyjmujące:
Dominika Zajkowska
Katarzyna Bartlak (PLKS Pszczyna)
Karolina Kocel

Atakujące:
Agnieszka Lipka
Ewelina Soćko

Libero:
Agata Pawlica (Maraton Krzeszowice)

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved