Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Camper kompletuje skład

II liga: Camper kompletuje skład

fot. archiwum

Drugoligowy beniaminek z Wyszkowa kończy kompletowanie, która przystąpi do rozgrywek w przyszłym sezonie. Do rozwiązania została jedynie kwestia pozyskania środkowego, który uzupełniłby obecną kadrę.

W trakcie okresu transferowego klub prowadził rozmowy z wieloma zawodnikami, organizował testy. Z klubem z Wyszkowa pożegnali się siatkarze, którzy w poprzednim sezonie występowali w podstawowym składzie. Camper nie porozumiał się z Barnabą Grzeleckim, nie przedłużono umowy z Arkadiuszem Piastą, Pawłem Pędzichem. Odszedł również Łukasz Tkacz oraz Tomasz Skalski. Zarząd wyszkowian przedłużył kontrakty z Jakubem Penkulem, Krystianem Krukiem, Jackiem Obrębskim, Damianem Romańskim, Marcinem Drabkowskim oraz Danielem Pędzichem.

W wyniku przejęcia sekcji seniorów klubu AS-a Białołęka do Campera trafili Robert Iliński, wychowanek MOS Wola występujący na pozycji środkowego. Młody rozgrywający Rafał Sędek, który grał w takich klubach jak Stolarka Wołomin, Delic-Pol Norwid Częstochowa oraz MOS Wola. Klub z Wyszkowa wzmocnił również Maciej Alancewicz, występujący na pozycji przyjmującego, w swojej bogatej karierze występował m.in w AZS Olsztyn, Pronarze Hajnówka oraz klubie ligi belgijskiej Euphony Asse – Lennik. Nie wątpliwie ci trzej zawodnicy będą stanowili o sile Campera. Jednak nie były to ostatnie wzmocnienia beniaminka, podczas testów z dobrej strony pokazał się Przemysław Gniewek. 18-latek gra na pozycji atakującego, mierzy 204 cm, w poprzednim sezonie reprezentował barwy wrocławskiej Gwardii. Działaczom klubu z Wyszkowa udało się namówić do gry w ich zespole Daniela Lenca, który wcześniej występował w Pekpolu Ostrołęka. Z klubem tym awansował do I ligi. Jednak nie przedłużono z nim kontraktu i otworzyła się możliwość gry dla Campera. Lenc podobnie jak Gniewek jest atakującym. Ma za sobą grę w takich drużynach jak MKS Andrychów, BBTS Bielsko- Biała, Hejnał Kęty.

Nowym przyjmującym został Daniel Saczko, poprzednio Pronar Parkiet Hajnówka, oprócz klubu z Hajnówki Saczko grał w Delic-Pol Norwid Częstochowa. Do Wyszkowa z Ostrołęki trafił Dominik Zalewski, ostrołęczanin jest przyjmującym, na pozycję środkowego z juniorskiej drużyny Pekpolu do Campera trafił wyszkowianin Damian Kołacz.Teraz przed zawodnikami okres odpoczynku przed nadchodzącym sezonem. Pierwsze treningi rozpoczną się w sierpniu. Dokladnie drugiego, kiedy to zaplanowany jest pierwszy trening pod okiem Piotra Szulca. Następnie drużyna udaje się obóz przygotowawczy do Pucka, aby okres przygotowawczy do debitu na parkietach drugiej ligi zakończyć seriami sparingów. Nie wątpliwie zespół czeka ciężka praca. To pierwszy rok na boiskach II ligi dla tego zespołu, jednak prezesi postawili przed drużyną bardzo wysoko poprzeczkę. Celem jest pierwsza czwórka i walka w fazie Play-off. Deklaracja odważna jednak wszystko zweryfikuje boisko.

Dotychczasowa kadra Campra Wyszków

Atakujący:
Daniel Lenc; Przemysław Gniewek

Przyjmujący
Maciej Alancewicz; Krystian Kruk; Daniel Saczko; Dominik Zalewski

Libero:
Jacek Obrębski; Damian Romański

Rozgrywający:
Marcin Drabkowski; Rafał Sendek

Środkowi:
Robert Iliński; Jakub Penkul; Damian Kołacz; Daniel Pędzich

źródło: inf. własna, kscamper.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved