Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Wagner: Dajmy spokój chłopakom

Grzegorz Wagner: Dajmy spokój chłopakom

fot. archiwum

Grzegorz Wagner, były reprezentant Polski a obecnie trener Aluprofu Bielsko-Biała przestrzega przed krytyką gry reprezentacji Polski w Lidze Światowej. - Dajmy tym chłopakom spokój i nie szukajmy wśród nich kozła ofiarnego - przestrzega Wagner.

Reprezentacja prowadzona przez Daniela Castellaniego jest po pierwszych dwóch weekendach Ligi Światowej. Inauguracja tych rozgrywek była wielki falstartem – dwie porażki w Stuttgarcie z Niemcami obnażyły słabości naszych siatkarzy. Nieco lepiej było już w Argentynie, chociaż gra biało-czerwonych, nadal pozostawiała sporo do życzenia. Najbardziej za nieudane występy krytykowało się rozgrywającego Grzegorza Łomacza. W jego obronie stanął były rozgrywający reprezentacji Polski, Grzegorz Wagner. – Z Niemcami tak naprawdę nikt nie grał dobrze, a rozgrywający nic nie mogą poradzić, gdy ich koledzy słabo odbierają czy nie kończą ataków – powiedział dla Przeglądu Sportowego Grzegorz Wagner. – Mamy światowej klasy wystawiającego – Pawła Zagumnego, ale to tylko człowiek. Zawsze może mieć jakiś problem lub kontuzję. Nie wolno nam niszczyć Łomacza i Łukasza Żygadły, bo kto nam zostanie w rezerwie? – pyta retorycznie.

W najbliższy weekend reprezentację Polski czekają niezwykle ciężkie spotkania przeciwko Kubie. W Hawanie rozdzielać piłki miał już Paweł Zagumny, ale ostatecznie najlepszy Polski rozgrywający pojawi się dopiero najprawdopodobniej na meczach w naszym kraju. Również on nie chce oceniać swoich kolegów. Grzegorz Wagner uważa, że różnica w grze między Pawłem Zagumnym a Grzegorzem Łomaczem i Łukaszem Żygadło nie jest aż taka duża. – To cholernie niesprawiedliwe, gdy po pierwszych spotkaniach LŚ będziemy porównywać Łukasza i Grześka z Pawłem. Drużyna dopiero się zgrywa i wystawiający mają problemy, by pokazać umiejętności. A różnica między nimi a Zagumnym nie jest aż tak duża, jak się w tej chwili wydaje – zakończył szkoleniowiec Aluprofu Bielsko-Biała.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved