Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze Jadaru zremisowali ze swoimi kibicami

Siatkarze Jadaru zremisowali ze swoimi kibicami

We wtorkowe popołudnie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbył się mecz pomiędzy zawodnikami, a przedstawicielami Klubu Kibica radomskiego Klubu. Profesjonalni siatkarze zremisowali z kibicami 1:1, ale nie wynik był najważniejszy.

Zespół Klubu Kibica poprowadził Jan Such, a zawodników Dominik Kwapisiewicz. Widzowie zgromadzeni w hali MOSiR-u mogli oglądać swoich ulubieńców w dość nietypowych rolach, np. w roli środkowego wystąpił Adrian Stańczak, a Robert Prygiel próbował swoich sił na rozegraniu. W drugiej partii na boisku pojawił się także Krzysztof Malczewski, na co dzień masażysta zespołu. Pojedynek miał dość luźny charakter, było dużo zabawy i nietypowych zagrań. Sędziowany był przez jednego z radomskich dziennikarzy (Kamil Górski), dla którego był to debiut na wieży sędziowskiej. Debiut udany, oceniany przez zgromadzonych w hali pozytywnie mimo rozdawania przez niego dużej ilości żółtych i czerwonych kartek.

Pierwszego seta na swoje konto zapisali przedstawiciele Klubu Kibica, którzy dzięki swojej ambicji i determinacji wygrali z zawodnikami Jadaru, na przewagi. Druga odsłona, mimo dobrego początku Kibiców, należała do siatkarzy, którzy wygrali do 18. Mecz zakończył się więc, nietypowym jak na siatkówkę rezultatem – 1:1, czyli takim samym jak w roku ubiegłym.

Gdybym miał ze dwa miesiące przygotowań, to byśmy to wygrali, także musimy potrenować (śmiech). Olbrzymia ambicja. Zawodnicy podeszli w formie zabawy, np. Prygiel rozgrywał, siła ataku była niesamowita. U nas niezłe przyjęcie, doskonała gra w obronie i taktyczne plasy do środka boiska, co drużynie powiedziałem. Bardzo fajna zabawa. Publiczność wybrała sobie na przyszły sezon zespół, któremu będzie kibicować (śmiech) – powiedział po spotkaniu trener drużyny Klubu Kibica, Jan Such

Bardzo fajny mecz, wyszedł dużo lepiej niż w ubiegłym roku. Cieszymy się, że zagrali praktycznie wszyscy zawodnicy, za wyjątkiem Kreeka i Salasa. Była bardzo fajna zabawa. W pierwszym secie zawodnicy trochę nas zlekceważyli (śmiech), obroniliśmy jedną piłkę setową, a następnie wygraliśmy seta. W drugim prowadziliśmy nawet 7:2, jednak na boisko wszedł „Maser" i nam się gra posypała (śmiech). Tego seta siatkarze wygrali wysoko, do 18 – relacjonuje kapitan zespołu Klubu Kibica, Piotr Dwojak.Bardzo fajny mecz, sporo ciekawych akcji. My byliśmy do tego spotkania bardzo bojowo nastawieni i myślę, że też bardzo ambitnie walczyliśmy. Po rozegraniu dwóch setów zmierzyliśmy się z zawodnikami w halową piłkę nożną. Tutaj już wyszła nasza słabsza kondycja i przegraliśmy spotkanie 5:2.

Chcemy bardzo podziękować zarówno trenerowi jak i zawodnikom za te wszystkie chwile, które spędziliśmy razem. Dla nas zawsze będziecie wielcy, życzymy Wam dużo zdrowia i świetnych wyników. My możemy zapewnić, że na zapleczu ekstraklasy będziemy z wami, może organizacyjnie będzie to troszkę inaczej wyglądało, ale mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze – zakończył.

Jadar Sport Radom – Klub Kibica 1:1
(24:26, 25:18)

Jadar: Jarosław Macionczyk, Grzegorz Szumielewicz, Wojciech Żaliński, Robert Prygiel, Arkadiusz Terlecki, Michał Kaczmarek, Jakub Bucki, Damian Słomka, Adrian Stańczak, Krzysztof Malczewski
Klub Kibica: Piotr Dwojak, Sebastian Ślęzak, Bartosz Jaworski, Piotr Głuch, Paweł Figarski, Przemek Tarka, Tomasz Sawicki, Wojciech Jasiński, Igor Jasiński

źródło: ksjadar.pl