Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pierwsze kontrakty w Ósemce Siedlce

Pierwsze kontrakty w Ósemce Siedlce

fot. archiwum

We wtorkowy wieczór klub Ósemka Siedlce zorganizował kolejny trening konsultacyjny. Wśród zaproszonych zawodników znaleźli się w większości ci, których umiejętności trener miał okazję sprawdzić podczas poprzednich testów.

Trening z przyczyn organizacyjnych odbył się na hali szkolnej w Kotuniu pod Siedlcami i stawiło się na nim 12 graczy. Wśród nich pojawili się zawodnicy, którzy przedłużyli już swoje kontrakty na kolejny sezon- Marcin Śliwa, Bartosz Jesień i Paweł Łęgowski, a także tegoroczny nabytek Ósemki, występujący na pozycji atakującego- Paweł Rejowski.

Zarząd klubu oficjalnie podpisał kontrakty z nowymi zawodnikami. W sezonie 2010/2011 na pozycji libero będzie grał Paweł Kowal. Zawodnik ma 23 lata (1987r.), jest wychowankiem MOS Wola Warszawa. W poprzednim sezonie mogliśmy oglądać go na II-ligowych parkietach w zespole AS Volley Białołęka. Paweł jest medalistą Mistrzostw Polski Juniorów z roku 2004 i 2005.

Kolejnym nowym zawodnikiem Ósemki jest Wojciech Ranecki. W nadchodzącym sezonie ten młody (20lat) i mierzący 187cm wzrostu siatkarz będzie reprezentował barwy siedleckiego zespołu na pozycji rozgrywającego. Wojciech, mimo że pochodzi z Radomia jest wychowankiem Skry Bełchatów. W minionym sezonie występował w barwach zespołu Skra II Bełchatów. Na swoim koncie także ma medal Mistrzostw Polski Juniorów z 2009r.Trzeci kontrakt podpisany został z przyjmującym Mateuszem Majcherkiem. Kolejny młody, utalentowany i z dużym potencjałem zawodnik urodzony w 1991 roku. Ma 187cm wzrostu i pochodzi z Warszawy. Mimo swojego niedużego wzrostu jest bardzo skoczny, dzięki czemu na siatce nie odstaje od zawodników mierzących po 200cm. Siatkówkę zaczął trenować w klubie KS Metro Warszawa pod okiem Wojciecha Szczuckiego. W tym roku uczestniczył w finałach Mistrzostw Polski Juniorów.

Czwarty dzisiejszego wieczora kontrakt podpisał Karol Fryszkowski. Jest to zawodnik grający na pozycji przyjmującego. Karol również jest młodym siatkarzem, ma 21 lat i 200cm wzrostu. W minionym sezonie występował w zespole Czarnych Radom. Został jednak zauważony przez trenera Jana Sucha (trener Jadaru Radom) i wraz z doświadczonymi i bardziej ogranymi zawodnikami miał szansę podnosić swoje umiejętności na treningach drużyny z Plus Ligi. Jako młody, wysoki, z solidnymi podstawami i umiejętnościami siatkarskimi Karol może być czołowym graczem Ósemki.

W dalszym ciągu prowadzone są rozmowy z rozgrywającym a także ważą się losy zawodników grających na środku. Jednak w przeciągu tygodnia te kwestie powinny zostać rozwiązane. Jak widać Ósemka znacznie odmłodziła swój skład a każdy z wymienionych siatkarzy jest zdolny i ma przed sobą duże perspektywy na przyszłość. Być może w siedleckiej drużynie pojawią się jeszcze zawodnicy bardziej doświadczeni. O wszystkim będziemy jednak informować na bieżąco – gdy tylko kontrakty zostaną oficjalnie podpisane.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved