Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowi zawodnicy w Częstochowie

Nowi zawodnicy w Częstochowie

fot. archiwum

- W klubie bardzo cieszymy się, że udało nam się po dosyć trudnych rozmowach sprowadzić z powrotem Krzyśka Gierczyńskiego. Myślę, że dał on nam kredyt zaufania, a my z kolei daliśmy gwarancję, że klub będzie wypłacalny, bo to jest bardzo ważne - mówił na konferencji prasowej AZS-u Roman Lisowski.

Środowa konferencja prasowa AZS-u przyniosła nowe wieści dotyczące składu akademików na sezon 2010/2011. W klubie na pewno pozostanie Bartosz Janeczek , który podpisał umowę na dwa lata. – Nie ukrywam, że bardzo zależało mi na przedłużeniu umowy z Częstochową. Bardzo dobrze czuję się w tym mieście. O moim pozostaniu w tym klubie zdecydowało między innymi kontynuowanie studiów. Nie mogę się już doczekać następnego sezonu i zapraszam wszystkich na nasze rozgrywki – skomentował atakujący Tytana – Bartosz Janeczek.

Nowym zawodnikiem AZS-u na pozycji przyjmującego jest Krzysztof Gierczyński, który przeniósł się pod Jasną Górę z Rzeszowa. – Spędziłem w Częstochowie sześć lat i bardzo miło je wspominam. Zdecydowałem się wrócić, bo wiąże mnie sentyment do tego miasta, klubu. Tutaj osiągałem swoje największe sukcesy sportowe. Mam tu swój dom i dlatego doszliśmy do porozumienia z prezesami i najbliższe trzy lata spędzę w Częstochowie. Mam nadzieję, że ja będę zadowolony ze swojej gry, a co ważniejsze również kibice i działacze. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że przez te dwa lata mojej nieobecności wszystko się zmieniło. Nastąpiły rotacje w zespole. Zostało chyba dwóch, trzech zawodników z tej drużyny, z której odchodziłem. Są tu młodzi ludzie, ale ja nigdy nie miałem problemów ani z młodszymi ani ze starszymi zawodnikami. Mam nadzieję, że jakoś tu się wkomponuję i będziemy wszyscy zadowoleni – powiedział „Gierek".

W klubie bardzo cieszymy się, że udało nam się po dosyć trudnych rozmowach sprowadzić z powrotem Krzyśka Gierczyńskiego. Kosztowało nas to dużo zabiegów jak również dużo mocy przekonywującej. Myślę, że Krzysiek dał nam kredyt zaufania, a my z kolei daliśmy gwarancję, że klub będzie wypłacalny, bo to jest bardzo ważne. Cieszymy się, że do nas wrócił, bo do zespołu znów powróci stabilizacja i pewność siebie. Jeśli chodzi o Bartka Janeczka to bardzo zależało nam, żeby pozostał w klubie. Jest on w optymalnej formie, w optymalnym wieku. Uważamy, że będzie w drużynie zawodnikiem, który będzie wiódł prym – podkreślił Roman Lisowski.Klub podpisał również umowy z Miłoszem Hebdą, Piotrem Nowakowskim, Michałem Hrazdirą. Nowym libero częstochowskiego zespołu zostanie Michał Dębiec grający do tej pory w klubie z Bydgoszczy. Zawodnik ten parafował kontrakt z AZS-em na rok z możliwością przedłużenia. W klubie od pewnego czasu mówiło się o wypożyczeniu do innego zespołu Wojciecha Gradowskiego. Ten pozostanie jednak w drużynie z Częstochowy na kolejny sezon. – Wojtek jest na pewno zawodnikiem doświadczonym. Rozważaliśmy różne warianty, ale w związku z faktem, że ma jeszcze z nami ważny kontrakt, podjęliśmy decyzję, że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian i podobnie jak w poprzednim sezonie będzie on ostoją i zawodnikiem, który w trudnych momentach będzie w stanie pomóc temu zespołowi. Tym bardziej, że zarówno w ostatnim sezonie jak i w poprzednim miał wiele bardzo pozytywnych momentów. Doskonale pamiętamy mecz ze Skrą Bełchatów, gdzie jego postawa także przyczyniła się do tego niespodziewanego zwycięstwa – wyjaśnia prezes Konrad Pakosz.

Klub poszukuje jeszcze zawodnika na pozycję drugiego rozgrywającego i środkowego. – Wychodzimy z założenia, że ten okres transferowy to nie są wyścigi konne i nie ma się co ścigać. Cały czas prowadzimy rozmowy z zawodnikami. Tak naprawdę wszystko się zmienia każdego dnia, pojawiają się nowe propozycję. Doskonale wiemy, że jest kilku zawodników doświadczonych w PlusLidze, którzy nie mają jeszcze kontraktów. W naszej ocenie pośpiech nie jest najlepszym doradcą i troszeczkę jeszcze poczekamy. Myślę, że kwestia trzech, czterech tygodni to jest realny termin, że w tej sprawie coś się rozstrzygnie – dodaje Pakosz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved