Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Dobry początek polskich par w Akademickich MŚ

Dobry początek polskich par w Akademickich MŚ

fot. archiwum

W tureckiej Alanyi rozpoczęły się dziś Akademickie Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej. Trzy polskie pary, uczestniczące w tym turnieju, wygrały pięć z sześciu rozegranych dziś spotkań i są prawie pewne wyjścia z grupy i awansu do kolejnej rundy.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska w pierwszym swoim spotkaniu grupowym pokonały parę austriacka 2:0 (21:17, 21:15). W drugim spotkaniu Polki pokonały studentki z Estonii, również 2:0 (21:11, 21:18) i z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsce w grupie J. Jutro zmierzą się z najsłabszym duetem z HongKongu, a o drugie miejsce w grupie Estonki zmierzą się w meczu z Austriaczkami.

Równie dobrze swój występ rozpoczęli Marek Leźnicki i Piotr Janiak. W pierwszym swoim spotkaniu rozgromili parę brytyjską 2:0 (21:5, 21:10), a w drugim meczu wygrali z Hiszpanami również 2:0 (21:16, 21:14). Jutro Leźnicki i Janiak grają z para z HongKongu, która jeszcze nie wygrała spotkania.

Od zwycięstwa rozpoczęli również Rafał Szternel i Damian Wojtasik, którzy pokonali 2:0 (21:18, 21:15) Austriaków. Niestety, w drugim spotkaniu nasi siatkarze ulegli silnej niemieckiej parze 0:2 (16:21, 18:21). W czwartek Polacy grają z Japończykami, którzy po pierwszym dniu zajmują ostatnie miejsce w grupie z dwoma porażkami na koncie. W przypadku zwycięstwa nasi siatkarze zajmą drugie miejsce w grupie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved