Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Bydgoska dominacja w kujawsko-pomorskiej siatkówce plażowej

Bydgoska dominacja w kujawsko-pomorskiej siatkówce plażowej

Bydgoszczanie zdominowali rozegrane w Kamieniu Krajeńskim mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w siatkówce plażowej. Zawodniczki Pałacu i zawodnicy Chemika zdobyli najwięcej medali wśród kadetek, kadetów, juniorek i juniorów.

W finale mistrzostw województwa kadetek, Agnieszka Zimermann / Alicja Walczak pokonały po zaciętym pojedynku mistrzynie w kategorii młodziczek – Annę Korabiec / Patrycję Krysiak 2:1 (21:16, 16:21, 15:13). Brązowe medale wywalczyła inna para Pałacu – Stężewska / Pyzdrowska po wygranej ze swoimi klubowymi koleżankami, duetem Mrówczyńska / Potempa 2:0 (21:9, 21:18).

klasyfikacja kadetek:
1. Agnieszka Zimermann / Alicja Walczak (Pałac Bydgoszcz)
2. Anna Korabiec / Patrycja Krysiak (Budowlani Toruń)
3. Adrianna Stężewska / Katarzyna Pyzdrowska (Pałac Bydgoszcz)
4. Paula Mrówczyńska / Emilia Potempa (Pałac Bydgoszcz)
5. Barbara Browarczyk / Monika Kurowska (Pałac Bydgoszcz)
Marika Szambelan / Angelika Bartkowiak (Sokół Mogilno)
7. Paula Rucińska / Monika Kuczko (Pałac Bydgoszcz)
Sylwia Żubka / Agata Pytlos (UKS Kamień Krajeński)

Zaledwie dwie pary stanęły do rywalizacji o mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego juniorek. Zarówno złote medale, jak i srebrne pojechały do Bydgoszczy. W pojedynku o prymat w tej kategorii wiekowej Agata Skiba / Marta Kotarska pokonały Krzywicką / Gapińską 2:1 (9:21, 21:19, 15:5).

klasyfikacja juniorek:
1.
Agata Skiba / Marta Kotarska (Pałac Bydgoszcz)
2.
Ewelina Krzywicka / Zuzanna Gapińska (Pałac Bydgoszcz)

O złote medale w kategorii kadetów rywalizowało 13 duetów. Najlepsi okazali się Maciej Weder / Piotr Sieńko z Chemika Bydgoszcz, którzy w finale pokonali 2:0 (21:18, 21:13) duet Dembek / Jeliński. Obie pary spotkały się we wcześniejszej fazie turnieju i wówczas górą byli siatkarze z Grudziądza, wygrywając 2:1. W spotkaniu o III miejsce zawodnicy Chemika – Kubiak / Detmer wygrali 2:1 (21:19, 19:21, 15:9) z parą Ruciński / Wnuk.

klasyfikacja kadetów:
1. Maciej Weder / Piotr Sieńko (Chemik Bydgoszcz)
2. Patryk Dembek / Karol Jeliński (Koset Grudziądz)
3. Michał Kubiak / Łukasz Detmer (Chemik Bydgoszcz)
4. Robert Ruciński / Waldemar Wnuk (NTS Trójka Nakło)
5. Filip Błaszkiewicz / Maciej Witt (AZS Toruń)
Dariusz Haliniak / Jakub Gracz (ULKS Kamień Krajeński)
7. Dominik Zieliński / Damian Kuchczyński (Budowlanka Toruń)
Jakub Nurczyński / Jan Lesiuk (Chemik Bydgoszcz)

W rywalizacji juniorów złote medale zdobył duet Tomasz Piniarski / Maciej Tomczyński . Siatkarze Trójki Nakło nie dali żadnych szans swoim rywalom, wygrywając wszystkie mecze w turnieju po 2:0. Srebrne krążki wywalczyli ich klubowi koledzy – Marach / Joachimiak, a brąz przypadł parze bydgoskiego Chemika – Bonisławski / Siewaszewicz. W zawodach wystartowało tylko 5 zespołów z trzech klubów.