Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek: Zawsze trzeba sobie stawiać jak najwyższe cele

Bartosz Janeczek: Zawsze trzeba sobie stawiać jak najwyższe cele

fot. archiwum

To jeden z tych zawodników, który lubi brać ciężar gry na siebie. Było to szczególnie widać kiedy to w decydujących momentach rozgrywający posyłali trudne piłki właśnie do niego. Bartosz Janeczek zdecydował się na przedłużenie kontraktu z AZS na dwa sezony.

Dlaczego zdecydowałeś się na przedłużenie swojego kontraktu o kolejne dwa sezony w Częstochowie?

Powiem, że bardzo zależało mi na tym, żeby tutaj pozostać jeszcze na dwa lata z kilku powodów. Nie tylko ze sportowo-finansowych, ale również przez to, że tutaj studiuję i dobrze się czuję w tym mieście. Do tego mam niedaleko do rodzinnego domu oraz do dziewczyny. Wszystko jest tutaj tak jak należy i to mi się podoba.

A miałeś oferty gry z innych klubów?Było kilka ofert. Kilka konkretniejszych, kilka nieco mniej, ale zdecydowałem się na Częstochowę i od początku wszystko było robione tak, by tutaj pozostać.

Jak oceniasz nowego trenera częstochowskiego AZS-u. Jeszcze w zeszłym sezonie graliście razem na boisku, a teraz Marek Kardos będzie was trenował.

Zdążyłem poznać Marka podczas ostatniego sezonu. Myślę, że wprowadzał dobrą atmosferę w drużynie i dużo nam pomagał przez to, że jest doświadczonym zawodnikiem. Teraz przechodzi do trenowania, myślę, że jego wiedza na temat siatkówki europejskiej, gdzie grał w dużej ilości klubach oraz doświadczenie na pewno przyda się naszej drużynie.

Wygląda na to, że drużyna będzie silniejsza niż rok temu, przez co nakładane są na was wyższe cele, jak choćby walka o Final Four w europejskim Pucharze Challenge…

Myślę, że nie tylko ja, ale i cała drużyna postawi sobie za cel nawet medal w PlusLidze, albo choćby grę o Final Four w Europie. Zawsze trzeba sobie stawiać jak najwyższe cele. W sporcie jest tak, że tylko zwycięzcy się liczą.

W zeszłym sezonie byłeś najlepiej punktującym w drużynie, wszyscy liczą, że utrzymasz tę formę. Nie obawiasz się presji?

Dużo większa presja była w poprzednim sezonie, ponieważ był to mój pierwszy sezon w pierwszej szóstce. Myślę, że pokazałem się z dobrej strony i chciałbym ten poziom utrzymać, a poza tym polepszać swoje umiejętności.

Twoim zmiennikiem w nadchodzącym sezonie będzie Miłosz Hebda. Jak ocenisz jego grę?

Z tego co widziałem przed sezonem w meczach towarzyskich, jest to zdolny gracz. Na pewno rywalizacja będzie spora o miejsce w podstawowej szóstce, ale to może wyjść tylko na plus drużynie.

A twoje plany na najbliższą przyszłość?

Teraz jest czas na grę w reprezentacji, w kadrze B. Przed nami szereg sparingów oraz gra w Memoriale imienia Huberta Wagnera.

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved