Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman: Taki był plan

Zbigniew Bartman: Taki był plan

fot. archiwum

Reprezentacja Polski w miniony weekend odniosła długo oczekiwane zwycięstwa w Lidze Światowej. W San Juan dwukrotnie udało się pokonać drużynę Argentyny. - Cieszę się, że udało nam się wygrać, bo taki był plan - stwierdził Zbigniew Bartman.

Po falstarcie tegorocznej edycji Ligi Światowej jakim był z pewnością występ przeciwko Niemcom w Stuttgarcie, polskim kibicom wreszcie poprawił się humor. Po dwóch trudnych spotkaniach podopieczni trenera Daniela Castellaniego pokonali Argentynę. O ile wyniki spotkań i zdobyte punkty cieszą, o tyle jest jeszcze sporo do poprawienia w grze biało-czerwonych. Jak zapewnia młody przyjmujący reprezentacji Polski, treningi kadry wyglądają coraz lepiej i napawają optymizmem przez kolejnymi spotkaniami. – Chyba wszyscy widzą, że potrzebujemy trochę czasu na zgranie. Ostatni tydzień treningów naprawdę bardzo dużo nam dał. Zagraliśmy nieźle blokiem, a w pierwszym starciu w San Juan świetnie spisywaliśmy się w defensywie. Wreszcie broniliśmy trudne piłki – stwierdził na łamach Przeglądu Sportowego Zbigniew Bartman. Punkty zdobyte w Argentynie przywróciły naszej drużynie nadzieję, na awans do turnieju finałowego. – Cieszę się, że udało nam się wygrać, bo te punkty są bardzo potrzebne. Chcemy awansować do finału tych rozgrywek – dodał Bartman.

Spotkania reprezentacji Polski z Argentyną zbiegły się w czasie z piłkarskimi mistrzostwami świata w RPA. – Argentyńczycy rzeczywiście bardziej kochają futbol, widać to było nawet na naszych treningach. Zwykle na zajęciach było około trzydziestu różnych ludzi, a w dniu meczu ich piłkarzy z Nigerią, były tylko dwie osoby. A i one bardziej patrzyły w telewizor i nasłuchiwały radia, niż zajmowały się nami – powiedział „PS" Zbigniew Bartman.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved