Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Jeszcze nie wiem, jak potoczą się moje losy

Michał Dębiec: Jeszcze nie wiem, jak potoczą się moje losy

fot. archiwum

Michał Dębiec, były libero bydgoskiej Delecty opowiada w wywiadzie dla serwisu sport24.pl o minionym sezonie PlusLigi, o otrzymanym powołaniu do zaplecza kadry naszego kraju oraz o  swoich planach na nadchodzący siatkarski rok 2010/2011.

Drużyna z Bydgoszczy przed minionym sezonem zapowiadała się niezwykle obiecująco. Niestety liczne transfery pozwoliły Delekcie jedynie na wynik w środku tabeli. – To sport i nic nie jest do przewidzenia. Nie wymieniałbym tutaj kilku nazwisk Gruszka, Szymański, Woicki. Należałoby wymienić cały zespół, bo wygrywaliśmy i przegrywaliśmy razem. W tym sezonie się nie udało, ale trzeba patrzeć z optymizmem na przyszłość – mówi o minionym sezonie Michał Dębiec . – Bełchatów faktycznie wiedzie prym w Polsce. Również tym razem okazali się najlepsi. My przegraliśmy walkę o 5 miejsce i grę Europejskich Pucharach z Częstochową. To zespół młody, ambitny i nieobliczalny. Zagrali w tych meczach lepiej od nas i zasłużenie wygrali – opowiada w wywiadzie dla sport24.pl były bydgoski libero.

Wiemy już na pewno, że przyszłym sezonie Michał Dębiec nie będzie już występował w barwach Delecty. Libero tego zespołu w tej chwili jeszcze ostrożnie wypowiada się na temat swojej przyszłości. – Jeszcze nie wiem jak potoczą się moje losy, ale wierzę, że będzie dobrze – mówi z nadzieją Dębiec.

 Siatkarz nie wyklucza, że opuści granice Polski i spróbuje swoich sił wśród najlepszych w Europie. – Chciałbym, ale wiem że ciężko znaleźć miejsce dla zagranicznego libero. Może kiedyś gdzieś wyjadę – wyjaśnia zawodnik

Po sezonie ligowym przed tym siatkarzem kolejne wyzwanie. Dostał on bowiem szansę zaprezentowania się w kadrze B naszego kraju. – Samo powołanie było dla mnie dużym wyróżnieniem, bo przecież nie grałem trzy miesiące. Cieszę się, że dostałem tą szansę i postaram się ją wykorzystać, a przede wszystkim nauczyć jak najwięcej od tych najlepszych – czytamy wypowiedzi dla sport24.pl

Kadra B to szansa dla Michała Dębca na walkę o miejsce w pierwszej reprezentacji. Być może znajdzie on swoje miejsce w drużynie narodowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Sam zawodnik jest jednak ostrożny w takich spekulacjach. – To jeszcze mnóstwo czasu i nie wiem co może przynieś los – mówi.

Nie wybiegając tak daleko w przyszłość, biało-czerwonych w najbliższym czasie czeka najważniejsza impreza tego sezonu reprezentacyjnego – Mistrzostwa Świata. Jakie są szanse Polaków we Włoszech? – Uważam, że szanse są duże, ale to tylko sport i wszyscy jadą tam po zwycięstwo. Polacy jada do Włoch, jako wicemistrzowie ostatniego czempionatu. Trener Castellani na pewno wie co zrobić żeby osiągnąć jak najlepszy wynik – kończy rozmowę Michał Dębiec.

* Z zawodnikiem rozmawiała: Paulina Toroń (sport24.pl)

źródło: inf. własna, siatka.sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved