Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Chen Xue i Xi Zhang wygrały Grand Slam

WT Moskwa: Chen Xue i Xi Zhang wygrały Grand Slam

fot. archiwum

Chińska para Chen Xue i Xi Zhang triumfowała wczoraj w finałowym meczu żeńskiego turnieju World Tour w Moskwie. Chinki pokonały w finale Amerykanki Jennifer Kessy-Boss i April Ross. Brązowe medale zdobyły Brazylijki Juliana i Larissa.

Już po raz dziesiąty w 19-letniej historii World Tour w finale turnieju żeńskiego zmierzyły się pary z USA i Chin. Dla Chinek Chen Xue i Xi Zhang, rozstawionych w turnieju z numerem 8., było to drugie zwycięstwo w moskiewskim World Tour w ostatnich trzech latach. W meczu finałowym pokonały one amerykańską parę Kessy/Ross.

To był nasz najlepszy turniej w tym sezonie – mówiła Xi Zhang, która razem z Xue zdobyła brązowy medal IO w 2008 w Pekinie. – W półfinale trochę pomógł nam padający deszcz. W finale zagrałyśmy bardzo konsekwentnie. Oba nasze zwycięstwa tego dnia potwierdziły, że jesteśmy dobrym zespołem i czujemy wzajemnie swoją grę.

W drodze do finału Chinki pokonały w meczu półfinałowym rozstawione z numerem 1. Brazylijki Julianę Felisberta Silva i Larissę Franca. Kess i Ross w drugim półfinale pokonały inną brazylijską parę – Antonelli/Talita. Mecz o brązowe medale World Tour w Moskwie był więc wewnętrzną sprawą Brazylii, a rozstrzygnęły go na swoją korzyść Larissa i Juliana. Był to już dziesiąty mecz pomiędzy tymi zespołami w ramach World Tour i ósme zwycięstwo duetu Larissa/Juliana.Kolejny żeński turniej z cyklu World tour odbędzie się w norweskim Stavanger w dniach 28.06- 3.07

Finał:
Xue/Zhang Xi CHN [8] – Kessy/Ross USA [2] 2:0
(21:17, 21:19)

mecz o 3. miejsce
Larissa/Juliana BRA [1] – Antonelli/Talita BRA [3] 2:0
(21:18, 21:18)

półfinały:
Antonelli/Talita BRA [3] – Kessy/Ross USA [2] 1:2
(21:18, 18:21, 13:15)
Larissa/Juliana BRA [1] – Xue/Zhang Xi CHN [8] 1:2
(21:12, 14:21, 13:15)

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved