Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Pradze dwie pary w turnieju głównym, trzecia w kwalifikacjach

W Pradze dwie pary w turnieju głównym, trzecia w kwalifikacjach

fot. archiwum

Najlepsi siatkarze plażowi po zakończonym dziś Grand Slam w Moskwie przenoszą się do Pragi. Od środy rozpoczną się kwalifikacje, w których udział wezmą Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Miejsce w turnieju głównym mają zapewnione dwie inne polskie pary.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy w tym roku w turniejach World Tour notują świetne wyniki, nie muszą się martwić o udział w turnieju głównym. Po udanym występie w Mysłowicach (miejsca 5-6) i niezłym w Moskwie (miejsca 9-16) Polacy są wysoko w rankingu FIVB i udział w turnieju głównym World Tour w Pradze mają zapewniony.

Inaczej wygląda sytuacja Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza, którzy w niemal każdym turnieju muszą przebijać się przez kwalifikacje. Przed turniejem w Moskwie Polacy starali się o "dziką kartę", jednak otrzymał ją ktoś inny, a nasi siatkarze odpadli w II rundzie kwalifikacji. Tym razem jednak Kądzioła i Szałankiewicz wystąpią w turnieju głównym i to bez kwalifikacji. Oni i czeska para Biza/Kufa otrzymali od FIVB "dziką kartę".

W kwalifikacjach wystąpi trzecia polska para – Bartosz Łosiak/Piotr Kantor. Nie będą mieli jednak łatwego zadania, bowiem o osiem wolnych miejsc w turnieju głównym walczyć będzie w "country quota" i kwalifikacjach aż 68 zgłoszonych par.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved