Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Trzy dni zabawy w łódzkim Szkolnym Festiwalu Siatkówki Plażowej

Trzy dni zabawy w łódzkim Szkolnym Festiwalu Siatkówki Plażowej

fot. archiwum

Zakończył się III Szkolny Festiwal Siatkówki Plażowej, organizowany przez portal Wychowaniefizyczne.pl, Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz XII i XXV LO w Łodzi a także Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

W trzydniowych zawodach (11-13.06.2009) wystąpiło 66 par uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy zmierzyli się w III Turnieju Mikstów Łódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych oraz V Ogólnopolskim Turnieju Nauczycieli Wychowania Fizycznego. W doskonałej atmosferze zabawy, ale też bardzo zaciętej rywalizacji rozegrano 140 meczów.

Festiwal prowadzili uczniowie XII i XXV LO pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – Wojciecha Ulatowskiego, Krzysztofa Świty oraz Grzegorza Nowackiego.

Jak co roku niezwykle interesująco przebiegała rywalizacja nauczycieli. W turnieju mężczyzn najlepszą okazała się para Wojciech Iwanowicz i Kamil Skrzypkowski (zawodnicy beniaminka I ligi – Ślepsk Augustów), która w finale pokonała 2:0 ubiegłorocznych zwycięzców Macieja Bartodziejskiego (II trenera Skry Bełchatów) i Piotra Blomberga (trenera UKS SMS Łódź). W meczu o trzecie miejsce Rafał i Robert Wojciechowscy z Sieradza pokonali 2:1 Pawła Sutyńca (zawodnika KS AS Białołęka) i Szymona Zejera (II trenera Pronar Zeto AZS Białystok). W turnieju mikstów, po raz kolejny zwycięstwo odniosła para Małgorzata Sobolewska (medalistka MP w siatkówce plażowej) i Paweł Sutyniec, która pokonała 2:0 w finale Iwonę Chełchowską i Mariusza Myślaka ze Szczytna. W meczu o trzecie miejsce Paulina Polańczyk z Bydgoszczy grająca w parze z Łukaszem Śliwińskim z Ostromecka po niezwykle zaciętym meczu pokonała 2:1 Aleksandrę Tomaszewską z Gliwic i Adama Dąbrowskiego z Rybnika.



Wyniki końcowe:

Miksty szkół:

1. II LO 1 – Marta Masztal / Łukasz Ponikły
2. II LO 2 – Klaudia Prokop / Michał Paluch
3. XLVII LO 4 – Violeta Kuśmirek / Tomasz Kaczmarek
4. XXV LO 1 – Ewelina Malinowska / Damian Szczeciński

5. VI LO 2 i XXIII LO 1
7. XXXI LO 4 i XXIX LO 2

Miksty nauczycieli wychowania fizycznego:

1. Małgorzata Sobolewska/Paweł Sutyniec (Białystok, OSW „Krystyna" Pogorzelica)

2. Iwona Chełchowska/Mariusz Myślak (Szczytno)3. Paulina Polańczyk/Łukasz Śliwiński (Bydgoszcz, Ostromecko)

4. Aleksandra Tomaszewska/Adam Dąbrowski (Gliwice, Rybnik)

5. Beata Czubacka/Przemysław Błaszczyk (Borowna k/Częstochowy)
Ewa Bogusz/Mariusz Myślak (Szczytno)
Sylwia Olszewska/Adrian Potapczuk (Siedlce)
Kamila Łuczak/Sławomir Pachnowski (Ozorków)

9. Agnieszka Brożyna/Grzegorz Gałuszka (Kolniczki, Jarocin)
Aleksandra Drwięga/Paweł Szczepańczyk (Gliwice)
Anna Warda/Łukasz Sąkol (Gliwice)
Magdalena Droździak/Tadeusz Szafrański (Gliwice Pyskowice)

13. Aleksandra Popiel-Kruk/Michał Lachowicz (Gliwice)
Katarzyna Walke/Piotr Walke (Gliwice)
Przemysław Bienias/Justyna Pawlak (Modlna)
Elżbieta Radziwińska/Michał Bogucki (Szczytno)
Katarzyna Wojtalczyk/Artur Wojtalczyk (Żychlin)
Anna Staszkiewicz/Paweł Staszkiewicz (Bielany Wrocławskie)

18. Justyna Stawowa/Marcin Pieńkowski (Łódź)
Renata Kunikowska/Bogusław Just (Łódź)
Sylwia Kuzaniak/Marcin Kuzaniak (Parzęczew)
Agnieszka Radzik/Tomasz Kotus (Konstantynów Łódzki)
Marta Stępień/Józef Zdunek (Łódź, Szczytno)
Katarzyna Zajączkowska/Szymon Zejer (Łódź, Warszawa)

Mężczyźni – nauczyciele wychowania fizycznego

1. Wojciech Iwanowicz / Kamil Skrzypkowski (Augustów)

2. Maciej Bartodziejski / Piotr Blomberg (Łódź)

3. Robert Wojciechowski / Rafał Wojciechowski (Sieradz)

4. Paweł Sutyniec / Szymon Zejer (Warszawa)

5. Łukasz Śliwiński / Daniel Gill (Ostromecko / Żelgno)
Aleksander Kowalski / Robert Brzozowski (Burzenin / Wola Krzysztoporska)
Mariusz Myślak / Mariusz Myślak (Szczytno)
Adam Dąbrowski / Piotr Walke (Rybnik / Gliwice)

9. Wojciech Pawłowski / Grzegorz Gałuszka (Jarocin)
Michał Bielec / Marcin Targowski (Bydgoszcz)
Michał Lachowicz / Łukasz Sąkol (Gliwice)
Bogusław Just / Piotr Weder (Łódź)

13. Tadeusz Szafrański / Janusz Wrzeszcz (Pyskowice)
Józef Zdunek / Janusz Tymiński (Szczytno)
Michał Mamełka / Wojciech Ulatowski (Łódź)
Krzysztof Wójcik / Mateusz Osakowicz (Warszawa)

W zawodach brali udział uczniowie łódzkich szkół:, II LO, VI LO, XXIII LO, XXV LO, XXVI LO, XXVIII LO, XXIX LO, XXXI LO, XLVII LO, ZSP 4, ZSP 12, oraz nauczyciele ze szkół: Akademia Obrony Narodowej Warszawa, Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów, Fundacja Szkolna im. Gutenberga Warszawa, Gim Borowna, Gim Burzenin, Gim Dźwierzuty, Gim Żelgno, Gim Gminy Sieradz, Gim nr 1 Konstantynów Łódzki, Gim nr 1 Szczytno, Gim nr 10 Gliwice, Gim nr 17 Częstochowa, Gim nr 2 Szczytno, Gim nr 4 w Gliwicach Gliwice, Gim nr 44 Łódź, Gim nr 7 Białystok, II LO Sieradz, LO Szczytno, MOSiR Ozorków, SOSW nr 2 Łódź, SP Kolniczki, SP Parzęczew, SP Wola Krzysztoporska, SP 63 Bydgoszcz, SP nr 132 Warszawa, SP nr 220 Warszawa, SP nr 33 Łódź, SP nr 4 Pyskowice, XII LO Łódź, XXVIII LO Łódź, XXXI LO Łódź, ZS Bielany Wrocławskie, ZS Częstochowa, ZS Modlna, ZS Ostromecko, ZS nr 19 Bydgoszcz, ZS Łączności Gliwice, ZS nr 1 Szczytno, ZS nr 1 Żychlin, ZS nr 2 Szczytno, ZS nr 5 Jarocin, ZSO-E Gliwice, ZSO nr 11 Gliwice, ZSP nr 12 Łódź, ZSP nr 20 Łódź, ZSP nr 5 Siedlce, ZS Samochodowych Gliwice, ZS Samorządowych Augustów, ZS Specjalnych Pyskowice, ZS Techniczno – Informatycznych Gliwice, ZS Urszulańskich Rybnik, ZSZ Gliwice i ZSZ Ozorków.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved