Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Mamy dobry, mocny zespół

Ljubo Travica: Mamy dobry, mocny zespół

fot. archiwum

- Nie będę ukrywał, że nie było łatwo zbudować tej drużyny, bo konkurencja na transferowym rynku była i jest wyjątkowo duża, zwłaszcza ze strony Turcji i Rosji - mówi trener Resovii, Ljubo Travica. I zapowiada, że może jeszcze jeden zawodnik dołączy do drużyny.

Tomasz Józefacki, Rafał Buszek, Michał Baranowicz, Georg Grozer i Matej Černić – to piątka nowych siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów. Trener Ljubo Travica wydaje się być zadowolony ze składu na przyszły sezon. – Wprawdzie plany były trochę inne, jeżeli chodzi o nowych zawodników, mogło być jeszcze lepiej, ale mamy dobry, mocny zespół. Nie będę ukrywał, że nie było łatwo zbudować tej drużyny, bo konkurencja na transferowym rynku była i jest wyjątkowo duża, zwłaszcza ze strony Turcji i Rosji, bo tamtejsze kluby oferują zawodnikom bardzo duże pieniądze – zauważa szkoleniowiec.

Wiele mówi się o Grozerze, który zrobił wielkie wrażenie na polskich kibicach podczas meczów Ligi Światowej pomiędzy Polską a Niemcami. W Resovii ma on zastąpić Fina Mikko Oivanena.Grozer jest tak samo dobrym siatkarzem, jak Oivanen. Obaj jednak mają inne charakterystyki. Czy Niemiec będzie lepszy od Fina pokaże boisko. Teoretycznie powinien być lepszy, zresztą staraliśmy się tak budować drużynę, aby pozyskiwać mocniejszych graczy od tych, którzy odeszli. Taka była nasza transferowa filozofia – mówi Ljubo Travica.

Młody, ale bardzo utalentowany i naprawdę dużo już potrafiący. Nie kupowałem kota w worku, jestem przekonany, że to wartościowy siatkarz – ocenia włoskiego rozgrywającego Michała Baranowicza trener Resovii. – Zdaję sobie sprawę z tego, że ze względu na wiek mogą być problemy ze stabilizacją formy na równym, wysokim poziomie. Mamy jednak w odwodzie doświadczonego Ivana Ilicia, który, jak będzie trzeba wyjdzie na boisko, i tak jak w ostatnim sezonie, pomoże drużynie. Myślę, że między naszymi rozgrywającymi wytworzy się bardzo pozytywna chemia, na czym tylko skorzysta drużyna.Cernić będzie w naszej drużynie bardzo cennym graczem, będzie bardzo pomagał zespołowi. Oczywiście, jego rolą nie będzie mocny atak, bo od tego mamy z jednej strony Grozera, a z drugiej Ahkrema. To oni mają kończyć trudne piłki. Cernić będzie spełniał inną rolę, będzie niezwykle pomocy trochę z tyłu, na przyjęciu, przy kombinacyjnej grze – mówi Travica w wywiadzie dla portalu nowiny24.pl.

Wielce prawdopodobne, że do Resovii trafi jeszcze wartościowy środkowy. – Na rynku nie ma zbyt wielu wartościowych siatkarzy, których by można sprowadzić do Rzeszowa. Inna sprawa, że my nad składem nadal jeszcze pracujemy. Jeszcze może być przysłowiowa kropka nad "i". Zobaczymy… – pozostawia w niepewności kibiców szkoleniowiec rzeszowskiej drużyny.

Cały wywiad dostępny w portalu nowiny24.pl

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved