Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam w Starych Jabłonkach

Grand Slam w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

Mistrzowie olimpijscy z Pekinu Todd Rogers i Phil Dalhauser z USA już zarezerwowali pokoje na pierwszy tydzień sierpnia w Hotelu Anders. A to znaczy, że Amerykanie zagrają w Starych Jabłonkach, które znalazły się w gronie sześciu ośrodków na świecie, organizujących zawody z cyklu Grand Slam.

Turnieje Wielkiego Szlema to zawody z najwyższej półki w cyklu World Tour. W tym roku od 2 do 8 sierpnia na plaży nad jeziorem Szeląg Mały zostanie rozegrany właśnie Grand Slam. Tym samym Stare Jabłonki znalazły się w tej samej prestiżowej grupie co Moskwa, Klagenfurt, Stavanger i Gstad.

Znaczący wpływ miała wysoka nota końcowa turnieju Mazury Open 2009, koordynator FIVB Sara Seravalli w ocenie organizacji naszych zawodów napisała „nic do poprawy" – mówi Tomasz Dowgiałło, dyrektor turnieju. – To jest naprawdę top impreza, nie wszędzie światowa federacja zezwala na jej organizację. W tym roku tylko myjesteśmy debiutantami w gronie organizatorów turniejów o randze Grand Slam.

Kwota niezbędna na organizację była niebagatelna – 2 mln zł. Zgromadzenie odpowiednich środków okazało się największym wyzwaniem. – Wielki Szlem był dość poważnie zagrożony, ale udało nam się zagwarantować niezbędne minimum do organizacji tego turnieju – zdradza dyrektor Dowgiałło. – Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że przy ewentualnej rezygnacji z organizacji Grand Slama na następną szansę moglibyśmy czekać bardzo długo.W tegorocznej puli nagród na zawodników będzie czekało aż 600 tys. dolarów. Ponad połowę, tj. 330 tys. dolarów, muszą zagwarantować organizatorzy, zaś pozostałą cześć zapewnia Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB).

Sierpniowy Grand Slam w Starych Jabłonkach będzie przedsmakiem tego, co może się w Hotelu Anders wydarzyć w 2013 roku. Andrzej i Tomasz Dowgiałło wspólnie z Polskim Związkiem Siatkówki oficjalnie zgłosili chęć organizacji mistrzostw świata w 2013 roku. O organizację tej imprezy ubiegają się Rosjanie i Holendrzy. – W tym roku będziemy mocno testowani przez delegata FIVB Jose Casanovę, którego opinia będzie bardzo ważna podczas przyznawania organizacji mistrzostw świata w 2013 r. – kończy dyrektor Dowgiałło.

* Autorem tekstu jest Marcin Tchórz

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved