Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Castellani: Spotkania z Kubą będą dla nas bardzo ważne

Daniel Castellani: Spotkania z Kubą będą dla nas bardzo ważne

fot. archiwum

Po dwóch zwycięstwach w Argentynie nasza reprezentacja przenosi się teraz na Kubę. Danielowi Castellaniemu bardzo zależy, by już na tym etapie dołączył do kadry Paweł Zagumny, ale okazuje się, że na drodze mogą stanąć przeszkody logistyczne.

Daniel Castellani po dwóch porażkach z Niemcami obiecywał w każdym kolejnym weekendzie poprawę gry biało-czerwonych i lepsze wyniki. Słowa dotrzymał – w Argentynie nasi siatkarze dwukrotnie pokonali rodaków selekcjonera, zdobywając cenne pięć punktów. – Wciąż mamy szansę na awans do turnieju finałowego i wierzę, że wrócimy do Argentyny – mówi Castellani. Aby tego dokonać trzeba przywieźć jakieś punkty z Kuby, z która Polacy zmierzą się już w najbliższy weekend.

W pierwszym meczu przeciwko Argentynie zagraliśmy dobrze zarówno w ataku, jak i w obronie. Widać było, że drużyna szybciej rozgrywa piłkę, bardziej dynamicznie. Drugi mecz był już mniej udany w naszym wykonaniu – podsumowuje wyprawę do Argentyny Daniel Castellani. – Żaden z zawodników nie grał na równym poziomie przez całe spotkanie, ale ostatecznie udało nam się zwyciężyć po tie-breaku. Biorąc pod uwagę dwa występy jestem zadowolony z postawy moich graczy.

Nie wiadomo, czy szkoleniowiec reprezentacji będzie mógł na Kubie skorzystać z Patryka Czarnowskiego, który w drugim meczu z Argentyną doznał urazu. – Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie jest to nic poważnego – mówi Castellani. – Patryk będzie miał rezonans i dopiero po nim okaże się, jak poważny to uraz. Na razie jednak nie wygląda to tragicznie – twierdzi kierownik reprezentacji Marek Brandt cytowany przez Przegląd Sportowy.Pozostali zawodnicy, jak zapewnia Castellani, są zdrowi. Do Hawany Polacy przylecą w niezmienionym składzie, choć selekcjoner liczy na przylot Pawła Zagumnego, nawet, jeśli ten miałby tylko trenować z drużyną. – Chciałbym, aby na mecze z Kuba do drużyny przyleciał Paweł Zagumny. Cały czas w trakcie leczenia jest Michał Bąkiewicz, ale pod koniec tygodnia powinien być już gotowy na grę w stu procentach – twierdzi argentyński szkoleniowiec. – Wyjazd Pawła Zagumnego nie jest pewny, bo są kłopoty logistyczne – mówi z kolei Marek Brandt.

Najbliższe spotkania z Kubą będą dla nas bardzo ważne. Nasi rywale są niezwykle silni, mają ogromny potencjał – zapowiada Daniel Castellani. – My jednak podchodzimy do tych meczów ze spokojem. Przede wszystkim musimy się mądrze bronić, ponieważ wiemy, że jedną z największych zalet Kuby jest serwis.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved