Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Cztery drużyny rywalizowały w międzynarodowym turnieju w Śremie

Cztery drużyny rywalizowały w międzynarodowym turnieju w Śremie

fot. archiwum

W dniu 12 czerwca w Śremie rozegrano międzynarodowy turniej siatkarek "Bazar CUP 2010". Organizatorzy imprezy do udziału w turnieju zaprosili cztery zespoły: KS Bazar Śrem, Rożnov (Czechy), FKS Poznań oraz SKF KS Poznań.

Zawody rozegrano w hali przy ul. Staszica. Imprezę otworzyły przemówienia przedstawicieli lokalnych władz, a całość otwarcia podsumował Prezes KS Bazar Śrem p. Radosław Łucka. Zawodniczki otrzymały również pamiątkowe koszulki ufundowane przez lokalne władze.

SKF KS Poznań – Rożnov 2:1
(21:25, 25:12, 15:8)

Spotkanie SKF Poznań z ekipą z Czech było pierwszym meczem na turnieju. Zawodniczki z Poznania zawody rozpoczęły dobrze i prowadziły wyrównaną walkę z rywalkami. W środkowej części seta zawodniczki z Poznania prowadziły 14:13 i 19:17. W tym momencie seta coś zacięło się w grze zespołu z Poznania. Seria własnych błędów oraz okres dobrej gry zespołu z Czech pozwoliły gościom z Czech zwyciężyć w pierwszym secie 25:21. Drugi set całkowicie odmienił przebieg meczu. Siatkarki SKF zmotywowane przez swojego trenera od początku seta ruszyły do walki. Zaowocowało to krótkim i bardzo dobrym w wykonaniu poznanianek secie, który ekipa SKF wygrała 25:12 i wyrównała stan meczu na 1:1. W decydującej partii poznanianki utrzymały poziom dobrej gry i wygrały pewnie 15:8 i tym samym zapewniły sobie wygraną w całym meczu 2:1.KS Bazar Śrem – FKS Poznań 2:0
(25:11, 25:10)

W drugim meczu turnieju zawodniczki KS Bazar Śrem wyraźnie wygrały z ekipą z Poznania.

KS Bazar Śrem – Rożnov 2:0
(25:10, 25:18)

Zawodniczki KS Bazar Śrem nie miały problemów z pokonaniem ekipy z Czech. Na uwagę zasługuje fakt bardzo ambitnej postawy zespołu z Czech.

SKF KS Poznań – FKS Poznań 2:0
(25:23, 25:20)

W drugim swoim meczu na turnieju w Śremie drużyna SKF KS Poznań podejmowała poznański FKS. Zawodniczki SKF podeszły do spotkania na właściwym luzie co pomogło im w grze. Od początku meczu do ataku przystąpiły zawodniczki SKF, które prowadziły już 6:1 i 7:2. W środkowej części seta zespół FKS poprawił grę we własnych szeregach oraz wykorzystywał błędy w grze drużyny SKF dzięki, czemu systematycznie zmniejszał dystans do rywalek. Przy stanie 18:18 wydawało się, że zawodniczki FKS przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz przy zagrywce Julii Arendz zespół SKF zdobył trzy punkty pod rząd co miało decydujący wpływ na wynik pierwszego seta. W końcówce seta zawodniczki SKF wygrały seta 25:23. W drugim secie zawodniczki FKS prowadziły 1:0 i 2:1. Potem do głosu doszły siatkarki SKF, które szybko wyszły na prowadzenie 8:3. W środkowej części seta zawodniczki SKF zaczęły seryjnie popełniać błędy we własnej grze co sprawiało, że rywalki znów zaczęły się zbliżać do zawodniczek SKF. Przy stanie 12:10 wydawało się, że zawodniczki SKF będą miały kłopoty w dalszej części gry. Nic takiego nie miało jednak miejsca. W końcówce seta zawodniczki SKF KS Poznań zapewniły sobie zwycięstwo w secie 25:20 i wygraną w całym meczu 2:0.

KS Bazar Śrem – SKF KS Poznań 2:0
(25:14, 25:20)

Mecz ten decydował o zwycięstwie w turnieju. Zawodniczki Bazaru od początku seta kontrolowały przebieg gry. Kolejne akcje zespołu ze Śremu owocowały kolejnymi punktami dla Śremu, który ostatecznie wygrał pierwszego seta 25:14 wykorzystując wszystkie błędy jakie w tej partii popełniła drużyna z Poznania. W drugim secie poznański zespół zagrał lepiej, lecz mocno zdenerwowane zawodniczki z Poznania nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Zespół KS Bazar Śrem zasłużenie wygrał seta 25:20 i zapewnił sobie zwycięstwo w meczu 2:0 i tym samym pierwsze miejsce w całym turnieju.

Rożnov – FKS Poznań 2:0
(25:23, 25:22)

Ostatni mecz w turnieju decydował o trzecim miejscu w końcowej tabeli. Pierwszy set był bardzo zacięty, a o wygranej zespołu z Czech zadecydowała dopiero końcówka. W drugim secie doszło do wydarzenia, które rzadko zdarza się na siatkarskich boiskach. Ekipa FKS Poznań, która w drugim secie zagrała dużo lepiej prowadziła już 20:11, a jednak nie wygrała seta. W końcówce seta zawodniczki z Czech odrobiły straty i wygrały drugiego seta tym samym wygrywając cały mecz 2:0.

Końcowa Tabela:

1. KS Bazar Śrem
2. SKF KS Poznań
3. Rożnov
4. FKS Poznań

Jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu w imprezie. Drużyna wygrała dwa z trzech meczy i należy się z tego cieszyć. Zawodniczki dobre momenty przeplatały słabszymi, lecz starały się i to jest najważniejsze – mówił po turnieju Michał Sułkowski, wiceprezes SKF KS Poznań. – Drugie miejsce na tym turnieju jest dla nas dobrym rezultatem. Pamiętajmy, że w finale zespół KS Bazar był faworytem. My próbowaliśmy walczyć, ale gospodarze byli poza zasięgiem. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na imprezie. Organizacyjnie wszystko było dobrze przygotowane. Z postawy naszej drużyny jesteśmy zadowoleni. Dziewczyny zdobyły srebrne medale i to jest fajne. Dziękujemy dziewczynom za cały dzień wspólnie spędzony z nami i za walkę na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved