Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wardak i Wołoszyn najlepsze w poznańskim turnieju

Wardak i Wołoszyn najlepsze w poznańskim turnieju

Zakończył się turniej Grand Prix kobiet w Poznaniu. Pierwsze miejsce zajęła para  Martyna Wardak - Agnieszka Wołoszyn, pokonując Beatę Gałek i Kingę Kołosińską. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki z Czech: Michaela Vorlova i Karolina Rehackova.

W meczu finałowym obie pary zaprezentowały bardzo wysoki poziom i trudno było przewidzieć kto tak naprawdę zwycięży. Pierwszy set należał do grających w zielonych strojach Gałek i Kołosińskiej, który wygrały 22:20. Mimo to w dalszej części meczu widać było już przewagę Agnieszki i Martyny, które pewnie wygrały kolejny set 21:15.

Punktem zwrotnym całego meczu okazała się kontuzją Beaty Gałek, która podczas walki pod siatką skręciła kostkę. Choć zawodniczka nie poddała się i z usztywnioną stopą próbowała jeszcze walczyć, to widać było, że nie jest ona już w stanie poradzić sobie z atakami przeciwniczek. Mimo to w tie-braeku duet Gałek/Kołosińska minimalnie przegrał 12:15. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla pary Wołoszyn/Wardak.

Zwyciężczynie turnieju nie ukrywały zadowolenia i radości, jednak podkreślały, że było to bardzo trudne i przede wszystkim wyrównane spotkanie. – Jestem bardzo szczęśliwa, gdyż jest to tak naprawdę pierwsze moje zwycięstwo w siatkówce plażowej – powiedziała po meczu Martyna Wardak.Jak widać po wyniku, mecz był bardzo zacięty i tak naprawdę to chyba kontuzja Beaty w pewnym stopniu przechyliła szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Szkoda, że nie udało się nam wygra. Na pewno plany pokrzyżowała nam kontuzja koleżanki. Czujemy lekki niedosyt, ale cieszymy się jednocześnie ze dotarłyśmy do finału. W następnym turnieju wystąpi tylko Beata, ponieważ mnie czeka wyjazd na akademickie mistrzostwa świata, lecz wspólnie na pewno będziemy chciały powalczyć na finałach w Giżycku i mam nadzieje ze osiągniemy tam dobry wynik – mówiła po meczu finałowym Kinga Kołosińska.

W przerwie pomiędzy meczami odbył się mecz VIP-ów. Drużyna Urzędu Miasta, której kapitanem był Prezydent Ryszard Grobelny uległa 0:2 drużynie mieszanej złożonej z organizatora Plaży Wolności: Damiana Lisieckiego, Jakuba Kawy (firma TODO – sponsor) oraz dwóch reprezentantek młodzieżowej kadry.