Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Berenika Okuniewska najlepszą blokującą turnieju w Montreux

Berenika Okuniewska najlepszą blokującą turnieju w Montreux

fot. archiwum

Nieźle wyglądają indywidualne dokonania polskich siatkarek w statystykach turnieju w Montreux. Berenika Okuniewska wygrała klasyfikację wśród blokujących,  Katarzyna Zaroślińska była druga wśród najlepszych atakujących a Paulina Maj wśród przyjmujących.

Próżno szukać naszych zawodniczek wśród dziesięciu najlepiej punktujących turnieju w Montreux, ale nic w tym dziwnego. Polki jako drużyna punktów nie zdobyły zbyt wiele. Tę klasyfikację wygrała Kubanka Kenia Carcaces, która wyprzedziła Chinkę Ruoqi Hui oraz Holenderkę Manon Flier. Najwyżej sklasyfikowaną Polka jest Katarzyna Zaroślińska, która zajęła 11. miejsce. W pozostałych klasyfikacjach Polki zaznaczyły swoją obecność, w niektórych bardzo dobitnie.

Berenika Okuniewska okazała się najlepszą blokująca turnieju. Polska środkowa wyprzedziła Marię Duskrjadczenko oraz Chinkę Ming Xue. w pierwszej trójce wśród atakujących znalazła się Katarzyna Zaroślińska. Zawodniczka Budowlanych Łódź ustępowała tylko Keni Carcaces, a tuż za nią uplasowała się Kubanka Giselle Silva. Na szóstym miejscu w tej klasyfikacji uplasowała się inna zawodniczka łódzkiego zespołu, Karolina Kosek.

W klasyfikacji najlepszych przyjmujących turnieju drugie miejsce przypadło Paulinie Maj. Od naszej zawodniczki lepsza okazała się tylko Chinka Ruoqi Hui, a trzecie miejsce zajęła Tatiana Koszeliewa. Również w tej klasyfikacji 6. miejsce zajęła Karolina Kosek.Najlepszą rozgrywająca turnieju okazała się Chinka  Qiuyue Wei. Milena Sadurek zajęła czwarte, a Joanna Wołosz dziewiąte miejsce. Siódme miejsce wśród najlepiej broniących zawodniczek zajęła Paulina Maj, wygrała w tej klasyfikacji Amerykanka Nicole Davis.

Aż trzy Polki znalazły się w pierwszej dziesiątce najskuteczniej zagrywających zawodniczek turnieju. W klasyfikacji, która wygrała Chinka Liyi Chen wysoko znalazły się Milena Sadurek (7. miejsce), Katarzyna Zaroślińska (8.) i Klaudia Kaczorowska (9.).

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved