Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS KSZO zajął trzecie miejsce na turnieju we Lwowie

AZS KSZO zajął trzecie miejsce na turnieju we Lwowie

fot. archiwum

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. zajęły trzecie miejsce w rozgrywanym we Lwowie VII Ukraińsko - Polskim Festiwalu Siatkówki Studenckiej. W decydującym spotkaniu AZS KSZO pokonał innego pierwszoligowca -  AZS UE Kraków 2:0.

W fazie grupowej ostrowczanki trafiły na trudnych rywali. Po łatwych zwycięstwach nad drużynami Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytety Morskiego z Odessy zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce i awans do ścisłego finału turnieju z występującą w ukraińskiej Superlidze drużyną Uniwersytetu Łuck. Rywal okazał się zbyt mocny i to drużyna z Ukrainy w finale spotkała się ze zwycięzcą drugiej grupy – Tarnopolem. Ostrowczankom pozostała gra w meczu o trzecie miejsce, w którym pokonały drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa 2:0.

Na Ukrainę AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. pojechał bez kilku kluczowych osób. Na debiut w ostrowieckim zespole będzie musiała zaczekać Natalia Staniucha, którą zatrzymały w Polsce obowiązki na uczelni. W kraju ze względu na obowiązki rodzinne pozostali kierownik zespołu Władysław Mazur i trener Roman Murdza. Na ławce trenerskiej usiadł wiceprezes ds. siatkówki KSZO Mariusz Rokita. .

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasz zespół, mimo że jesteśmy ponad miesiąc po ligowym sezonie, wypadł bardzo dobrze. W grupie trafiliśmy na mocny zespół z Łucka, który był w tym turnieju poza zasięgiem – ocenił prezes Mariusz Rokita. – Po powrocie z Ukrainy dziewczyny udają się na urlopy. Ponownie spotykamy się 21 lipca. 6 sierpnia wyjeżdżamy na dwutygodniowy obóz przygotowawczy do ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego Knieja w Rajgrodzie, w województwie podlaskim, gdzie będziemy mieć bardzo dobre warunki. Kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu będzie start w Akademickich Mistrzostwach Polski – zdradza plany zespołu prezes Rokita.Wyniki:
AZS WSBiP KSZO – Uniwersytet Rzeszowski 2:0
(25:13, 25:20)
AZS WSBiP KSZO – Uniwersytet Morski Odessa 2:0
(25:19, 25:19)
AZS WSBiP KSZO – Uniwersytet Łuck 0:2
(19:25, 17:25)

O 3. miejsce:
AZS WSBiP KSZO – Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 2:0
(25:23, 25:22)

AZS KSZO: Brojek, Kosiorowska, Mazur, Król, Wyszomierska, Nadziałek, Świerszcz, Gawron i Związek

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved