Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł nasz redakcyjny kolega, Andrzej Karbownik

Zmarł nasz redakcyjny kolega, Andrzej Karbownik

fot. archiwum

Któż nie pamięta jego cyklu publicystycznego "Po bloku"? Ostatni swój tekst napisał 7 stycznia bieżącego roku. Miał niezwykle trafne spostrzeżenia na temat swojej ukochanej piłki siatkowej. Już więcej nic nie napisze. Andrzej Karbownik nie żyje.

Dzisiaj dotarła do nas smutna informacja o śmierci naszego redakcyjnego kolegi, Andrzeja Karbownika. Autor cyklu publicystycznego "Po bloku" swój ostatni tekst napisał 7 stycznia 2010 roku. Siatkówkę kochał, uwielbiał o niej dyskutować, a że miał dar przelewania swych myśli na papier, czynił to często i chętnie.

Na co dzień pracownik Huty Pokój, w której był szefem strategii i rozwoju. W ostatnich miesiącach praca zawodowa pochłonęła go na tyle, że nie miał czasu na pisanie swych felietonów, nad czym bardzo ubolewał. Nie zdążył przelać za pomocą klawiatury swoich ostatnich przemyśleń na ekran monitora. W dniu dzisiejszym dotarła do nas informacja o jego śmierci.


 Pierwsze teksty Andrzeja Karbownika przeczytałem, gdy był jeszcze publicystą zaprzyjaźnionego portalu SportoweFakty.pl. Początkowo wydały mi się zbyt wylewne, zbyt długie, jednak po jakimś czasie przyłapałem się na tym, że… z niecierpliwością czekam na kolejny. Z czasem przyzwyczaiłem się do jego kwiecistego stylu, barwnych porównań i licznych dygresji. W te wszystkie publicystyczne środki przekazu ubierał przecież niezwykle trafne myśli dotyczące piłki siatkowej. A na siatkówce znał się bardzo dobrze, poświęcił jej niemal całe swoje życie…

Gdy któregoś dnia zaproponował nam, by jego teksty ukazywały się w "Strefie Siatkówki", nie mogłem w to uwierzyć. Jego teksty dały naszemu wspólnemu serwisowi wiele, ale jeszcze więcej dała jego osoba wszystkim nam, osobom na co dzień tworzącym ten serwis. Będzie nadal z nami, nie tylko w postaci swoich tekstów, lecz także jako dobry dziennikarski duch tego serwisu. Żegnaj Andrzeju.

Zobacz również:
Cykl felietonów Andrzeja Karbownika "Po bloku"

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Po bloku

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved