Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > „W Blasku srebra” – Bazar Cup 2010

„W Blasku srebra” – Bazar Cup 2010

fot. archiwum

W sobotę 12 czerwca w hali w Śremie rozegrano Międzynarodowy Turniej Siatkówki: „Bazar Cup 2010". Organizatorzy imprezy do udziału w imprezie zaprosili cztery ekipy. W imprezie wystąpiły: KS Bazar Śrem, FKS Poznań, Roźnovo(Czechy) oraz SKF KS Poznań.

Imprezę otworzyli zaproszeni goście na czele z Prezesem Klubu KS Bazar Śrem p. Radosławem Łucką.

Gry meczowe rozpoczęło spotkanie zespołu z Czech z SKF KS Poznań. W pierwszym secie gra była wyrównana w końcówce seta na prowadzenie wyszły Czeszki, które wygrały pierwszą partię 25:21. Po zmianie stron gra się jednak odmieniła. Siatkarki SKF KS Poznań wygrały drugiego seta 25:12 i wyrównały stan meczu na 1:1. W decydującej partii siatkarki z Poznania wygrały 15:8 i tym samym wygrały cały mecz 2:1.

W drugim meczu imprezy gospodynie turnieju KS Bazar szybko wygrały z ekipą FKS Poznań 2:0 w setach do 11 i 10. Trzecie spotkanie w turnieju to starcie KS Bazar z ekipą z Czech. Gospodynie turnieju nie okazały się gościnne i wygrały 2:0 w setach do 10 i 18. W czwartym meczu turnieju zespół SKF KS Poznań rozegrał spotkanie z FKS Poznań. Zawodniczki SKF Poznań rozpoczęły od mocnego uderzenia i prowadziły już 7:2. W środkowej części seta zawodniczki FKS wykorzystując serię własnych błędów zmniejszyły dystans do rywalek na 17:19. W końcówce seta zawodniczki SKF opanowały nerwy i wygrały w trudnej końcówce 25:23. W drugim secie zawodniczki SKF kontrolowały przebieg gry, aby w końcu wygrać 25:20 i cały mecz 2:0. Kolejną potyczką turnieju było starcie KS Bazar Śrem z ekipą SKF KS Poznań. Drużyna ze Śremu wygrała 2:0. Wyższość ekipy ze Śremu nad drużyną z Poznania była niepodważalna.Turniej zakończyła potyczka Roźnova z drużyną FKS Poznań. W pierwszym secie wygrały Czeszki 25:23. To co stało się w drugim secie przeszło jednak najśmielsze oczekiwania. Drużyna FKS prowadziła już 20:11, lecz Czeszki zdołały odrobić straty i wygrały 25:23 i cały mecz 2:0.

Końcowa kolejność:
1. KS Bazar Śrem
2. SKF KS Poznań
3. Roźnovo
4. FKS Poznań


Komentarz do turnieju:
Michał Sułkowski (Wiceprezes SKF KS Poznań): Jesteśmy zadowoleni z przebiegu dnia. Nasz młody zespół pokazał się dziś z dobrej strony i drugie miejsce jest wynikiem, który nas cieszy. Zawodniczki dobre momenty przeplatały słabszymi, ale walczyły całym sercem. Wygraliśmy w sposób w pełni kontrolowany dwa mecze co jest dobrym wynikiem. Jesteśmy zadowoleni, że na turnieju w kadrze znalazła się również grupa młodych siatkarek dopiero wchodzących do zespołu. Za dzisiejszą postawę dla dziewczyn brawa!!!. Dziękujemy organizatorom imprezy za zaproszenie na turniej.

Kadra SKF KS Poznań na turniej w Śremie: Agata Ogrodowczyk, Luiza Kwiatek, Julia Arendz (c), Joanna Rutkowska, Paulina Żyłka, Angelika Halczak, Anette Ngamayama, Patrycja Gębalska, Kinga Jermakowicz oraz Libero – Ewelina Poborska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved