Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Montreux Volley Masters: Polki zagrają o piąte miejsce

Montreux Volley Masters: Polki zagrają o piąte miejsce

fot. archiwum

Siatkarki reprezentacji Polski dość pewnie pokonały Japonki 3:1 w spotkaniu o miejsca 5-8 podczas turnieju w Montreux. Jutro zagrają o piąte miejsce z Holandią. Najlepiej punktującymi zawodniczkami były Karolina Kosek i Katarzyna Zaroślińska.

Pojedynek rozpoczął się od zdecydowanego szturmu ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Reprezentacja Japonii na pierwszej przerwie technicznej prowadziła aż 8:1. Jednak Polki bardzo szybko zdołały się podnieść. Do remisu zdążyły doprowadzić już przy stanie 9:9. W dalszej części odsłony zespoły grały punkt za punkt, a jakiekolwiek większe przewagi były odrabiane bardzo szybko. O końcowym rezultacie zadecydowała pomyłka Japonek w najważniejszym momencie – przy stanie 25:24 dla Polek.

Drugi set był podobny do sporej części występów naszej kadry na szwajcarskim turnieju. Biało-czerwone prezentowały się bardzo dobrze przez większość partii. Prowadzenie, wywalczone na początku, wystarczyło niemalże do samej końcówki. Przy stanie 21:18 podopieczne Jerzego Matlaka po raz kolejny oddały ważne punkty swoim rywalkom. Pomyłki kosztowały całą partię, którą przegrały do 23.

Tego błędu nasze siatkarki nie popełniły już w kolejnych dwóch odsłonach meczu. Polski zespół do zwycięstwa poprowadziły Karolina Kosek, Katarzyna Zaroślińska oraz Berenika Okuniewska. Wysokie prowadzenie tym razem było dotrzymywane do ostatniego gwizdka sędziego. Podopieczne trenera Matlaka wygrały 25:20 i 25:16.



Dzięki pierwszemu zwycięstwu w Montreux Polki będą miały szansę zaprezentować się w Szwajcarii w jeszcze jednym meczu. Na parkiet wybiegną o godzinie 11. Zmierzą się ze zwyciężczyniami pojedynku Niemcy-Holandia.

*autorem relacji jest Miłosz Marek- sportowefakty.pl

Polska- Japonia 3:1
(26:24, 23:25, 25:20, 25:16)

Składy zespołów:
Polska: Zaroślińska (15), Sadurek (5), Kosek (19), Kaczorowska (11), Okuniewska (15), Efimienko (2), Maj (libero) oraz Tokarska (5), Wołosz, Sieczka (4) i Kaczor
Japonia:
Matsuura (2), Inoue, Yamamoto (12), Yamaguchi (13), Ischida (12), Ebata (14), Ino (libero) oraz Yokoyama, Yoshizawa, Shoji (3), Sakoda (10) i Hamaguchi

Zobacz również:
Wyniki turnieju w Montreux

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved