Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Kubańczycy pokonali Niemców 3:0

LŚ, gr. D: Kubańczycy pokonali Niemców 3:0

fot. archiwum

Bez straty seta reprezentacja Kuby pokonała Niemców w drugiej serii spotkań grupy D Ligi Światowej. Doskonałe spotkanie rozegrał Hidalgo Leal, w drużynie niemieckiej najskuteczniejszy był Georg Grozer. Kolejne spotkanie w nocy z soboty na niedzielę.

Siatkarze z Kuby nie zaczęli tego spotkania najlepiej. Niemieccy siatkarze objęli kilkupunktowe prowadzenie, grając mądrą i skuteczną siatkówkę. Kubańczycy szybko jednak odrobili stratę do niemieckiego zespołu i objęli nad ekipą Raula Lozano czteropunktowe prowadzenie. Niemcy w tym momencie stracili koncentrację i zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych, zwłaszcza na środku siatki. Z kolei grzechem głównym Kubańczyków było zepsucie sporej ilości zagrywek. Obie drużyny popełniły łącznie aż 17 błędów w pierwszej partii, w której ze zwycięstwa po walce na przewagi cieszyli się Kubańczycy. Drugi set pokazał już prawdziwą siłę kubańskiego zespołu. Siatkarze z Ameryki Środkowej zagrali koncertowo zwłaszcza w ataku. Niemcy nie mogli zniwelować przewagi gospodarzy i łatwo ulegli do 19. W trzecim secie reprezentacja Niemiec prezentowała się dobrze tylko na początku odsłony. Później Kubańczycy osiągnęli trzypunktową przewagę i utrzymali już ją do końca, powiększając do sześciu oczek i wygrywając 25:19 a cały mecz 3:0. To trzecie zwycięstwo Kuby w tegorocznej Lidze Światowej.

Kuba – Niemcy 3:0
(26:24, 25:18, 25:19)

Składy zespołów:
Kuba: Leon (11), Leal (17), Camejo (6), Simón (6), Hierrezuelo (4), Hernandez (9), Gutierrez (libero) oraz Leyva i Mesa
Niemcy: Schwarz (1), Böhme (8), Kromm, Günthör (1), Steuerwald, Grozer (14), Tille (libero) oraz Andrae (7), Kaliberda (2), Schöps (1) i RiekePo meczu powiedzieli:

Orlando Samuels (szkoleniowiec reprezentacji Kuby): Przeciwko Polsce Niemcy zagrali dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dzisiaj widzieliśmy, że ich działania były nieskoordynowane. Może potrzebują więcej czasu na aklimatyzację? Generalnie dążymy do naszego celu, jakim jest lepsza gra w każdym meczu, szczególnie w jednym aspekcie, gdzie gramy źle- blokowaniu. Musimy kontynuować nasz rozwój w przyjęciu i innych aspektach gry. Myślę, że to jest podstawa naszego zwycięstwa.

Raul Lozano (selekcjoner reprezentacji Niemiec): Oni grali lepiej niż my. Dla mojego zespołu był to jeden z gorszych meczów w sezonie. Nie graliśmy dobrze w żadnym aspekcie i to jest rzadkość.. Istnieją dwie sytuacje w każdej grze: albo blok-przyjęcie, albo obrona-atak i dzisiaj nie mogliśmy w żadnym z nich osiągnąć wysokiego poziomu. Ponadto daliśmy Kubie wielką przewagę, ponieważ nie mogliśmy skończyć ataku. Mam nadzieję, że jutro będzie bardziej wyrównany pojedynek, bo dzisiaj była dominacja Kuby.

Robertlandy Simon (kapitan reprezentacji Kuby): Jutro wyjdziemy z celem zmiecenia Niemiec z parkietu.

Bjoern Andrae (kapitan reprezentacji Niemiec): Przeceniliśmy wiele rzeczy podczas gry i popełnialiśmy wiele błędów. Myśleliśmy, że moglibyśmy podołać kubańskiemu rytmowi ale tak nie było. Myślę, że jutro trzeba zagrać szybciej i bardziej agresywnie, wyjść na boisko z większą odwagą i determinacja niż dziś

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy D Ligi Światowej

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved