Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Moskwa: Polacy awansowali, i to z pierwszego miejsca

WT Moskwa: Polacy awansowali, i to z pierwszego miejsca

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek pokonali w drugim swoim meczu grupowym szwajcarską parę Schnider/Gabathuler. W trzecim wygrali 2:0 z utytułowaną holenderską para Nummerdor/Schuil i mimo wczorajszej porażki wyszli z grupy z 1. miejsca.

W drugim meczu grupy N przeciwnikami naszych siatkarzy był szwajcarska para Jan Schnider i Philip Gabathuler. Spotkanie było chyba najbardziej zaciętym meczem ze wszystkich, jakie do tej pory rozegrane zostały w Moskwie. Pierwszego seta Grzegorz Fijalek i Mariusz Prudel po zaciętej walce wygrali na przewagi 26:24. W drugiej partii górą byli rywale, którzy również wygrali po zaciętej końcówce. Tie-break też nie skończył się na 15. punkcie – Polacy wygrali 16:14, dzięki czemu mają duże szanse na wyjście z grupy.

W drugim dzisiejszym spotkaniu grupy N Holendrzy Nummerdor i Schuil pokonali parę nowozelandzką 2:1. Wygrany set przez Nowozelandczyków sprawił, że Polacy nie byli jeszcze pewni zajęcia przynajmniej trzeciego miejsca. W meczu z Holendrami udowodnili jednak, że awans im się całkowicie należy. Pokonali utytułowanych rywali 2:0 w setach do 16 i do 17 i mogli cieszyć się z awansu. W ostatni spotkaniu grupy N Nowozelandczycy wygrali ze Szwajcarami 2:1, co sprawiło, że nasi zawodnicy zakończyli tę fazę rozgrywek na… pierwszym miejscu w tabeli. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem Polacy od razu znaleźli się w II rundzie i mogą spokojnie czekać na rywala, którego wyłonią jutrzejsze poranne mecze I rundy.