Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Urszula Bejga ze Słowacji przenosi się do Mielca

Urszula Bejga ze Słowacji przenosi się do Mielca

fot. archiwum

Po rocznym pobycie na Słowacji do Polski wraca Urszula Bejga. Wychowanka Nafty Gaz Piła uzgodniła warunki współpracy ze Stalą Mielec. Niewykluczone, że na Podkarpacie trafi klubowa koleżanka Bejgi Miroslava Kijakova.

Ostatni sezon Urszula Bejga spędziła na Słowacji grając w zespole Spiskiej Nowej Wsi, której szkoleniowcem jest dobrze znany w Polsce Stanislav Vartovnik. Drużyna ze Spisza okazała się rewelacją fazy zasadniczej. Siódma ekipa z sezonu 2008/2009 na półmetku rozgrywek była wiceliderem ligi, ale rozgrywki zakończyła na 6. miejscu.

Po zakończonym sezonie Bejga wróciła do kraju. W tym tygodniu przebywała na testach w mieleckiej Stali, gdzie ustaliła wstępne warunki kontraktu. Nowa środkowa drużyny Adama Grabowskiego jest wychowanką Nafty Gaz Piła, w barwach której grała w Lidze Siatkówki Kobiet. Z Piły przeniosła się do AZS-u AWF Poznań, a stamtąd na Słowację.

Niewykluczone, że do Stali trafi klubowa koleżanka Bejgi ze Spiskiej Nowej Wsi, Miroslava Kijakova, która również była testowana w tym tygodniu. Słowaczka pochodzi z Popradu i gra na pozycji przyjmującej. W zeszłym sezonie znalazła się w szerokiej kadrze reprezentacji Słowacji.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved