Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Kolejna wygrana Włochów

LŚ, gr. B: Kolejna wygrana Włochów

„Azzurri" nie mieli większych problemów, by w trzech setach pokonać reprezentację Chin w meczu rozgrywanym w Chieti. Włosi z trzema wygranymi na koncie zajmują obecnie drugie miejsce w grupie B. Obie reprezentacje zmierzą się ponownie w niedzielę.

Zgodnie z oczekiwaniami Włosi nie dali najmniejszych szans Chińczykom i gładko zwyciężyli w trzech setach, odnosząc tym samym trzecie z rzędu zwycięstwo w tej edycji Ligi Światowej. Włosi kontrolowali przebieg gry już od początku pierwszej partii, obejmując wysokie prowadzenie (11:7), ale Chińczycy nie poddawali się i na drugiej przerwie technicznej przewaga gospodarzy stopniała już do zaledwie jednego „oczka" (16:15). Chwilę później sytuacja została jednak ponownie opanowana przez ekipę gospodarzy, a spory w tym udział miał Andrea Sala i jego świetna zagrywka.

Znakomita gra w obronie w połączeniu z agresywną grą blokiem pozwoliły zespołowi „azzurrich" na odnalezienie właściwego rytmy gry i chociaż Chińczycy próbowali nawiązać walkę, różnica w poziomie gry obu zespołów była ewidentna i znajdywała wyraz na tablicy wyników. Druga partia zakończyła się rezultatem (25:18), który w pełni odzwierciedlał przewagę gospodarzy.

Włosi utrzymali przewagę także w trzecim, wygranym, 25:18 secie, zwyciężając tym samym całe spotkanie gładko 3:0 i zgarniając cenne 3 „oczka" do klasyfikacji Ligi Światowej. Najwięcej punktów dla swojego zespołu zdobył Michal Lasko (12 „oczek"), a o wysokim zwycięstwie zadecydowała głównie efektywna gra blokiem. W chwili obecnej Włochy zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B, tuż za Serbią. Kolejne spotkanie pomiędzy podopiecznymi trenera Andrei Anastasiego a Chinami zostanie rozegrane już w niedzielę w Anconie.

Włochy – Chiny 3:0
(25:21, 25:18, 25:18)

Włochy: Vermiglio (6), Lasko (12), Maruotti (7), Buti (8), Sala (9), Cernic (8), Marra (libero) oraz Travica (1) i Zaytsev
Chiny:
Bian Hongmin (6), Liang Chunlong (2), Zhong Weijun (8), Cui Jianjun (10), Jiao Shuai, Ren Qi (Libero) oraz Yu Dawei (2), Shen Qiong i Li Runming

Po meczu powiedzieli:

Shen Qiong (kapitan Chin): – To był ciekawy mecz przeciwko silnemu przeciwnikowi. Musimy włożyć wiele wysiłku, by osiągnąć poziom gry naszych rywali. Wciąż bardzo widoczna jest różnica w grze obu zespołów.

Valerio Vermiglio (kapitan Włoch): – Jesteśmy zadowoleni z naszej gry w tej edycji Ligi Światowej. Nasz zespół jest zawsze gotowy do walki i czujemy się bardzo skoncentrowani. Nasza zagrywka miała fundamentalne znaczenie dla dzisiejszego sukcesu i myślę, że to zwycięstwo stanowi ważny krok dla naszego rozwoju.

Zhou Jianan (trener Chin): – W dzisiejszym spotkaniu różnice w poziomie gry obu zespołów były ewidentne. Kiedy gramy przeciwko Włochom musimy po prostu potraktować to jako lekcję. Musimy zagrać lepiej w następnym spotkaniu.

Andrea Anastasi (trener Włoch): – Podobała mi się w dzisiejszym spotkaniu koncentracja, z jaką zagraliśmy. Bardzo dobrze graliśmy w przyjęciu i mogliśmy dobrze rozgrywać naszą grę. Chiny są zawsze groźnymi rywalami i z tego powodu musimy utrzymać ten rytm gry w następnym meczu.