Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jerzy Matlak: Młodzież gra lepiej niż nam się wydawało

Jerzy Matlak: Młodzież gra lepiej niż nam się wydawało

fot. archiwum

Reprezentantki Polski doznały wczoraj drugiej porażki w turnieju Montreux Volley Masters. Jednak szkoleniowiec biało-czerwonych, Jerzy Matlak nie jest rozczarowany postawą swoich podopiecznych, tym bardziej, że w kadrze znalazło się aż 9 debiutantek.

Na mistrzostwach Europy nasze siatkarki dwukrotnie wyraźnie uległy zawodniczkom z kraju tulipanów. Jednak w Montreux spotkanie między oboma zespołami było bardzo zacięte. Mimo, że w polskiej kadrze znalazło się aż dziewięć debiutantek i dwie zawodniczki, które w ostatnim okresie nie grały, czyli Milena Sadurek i Joanna Kaczor, to niewiele brakowało, by biało-czerwone doprowadziły do tie-breaka. A gdyby dowiozły do końca pierwszego seta pięciopunktową przewagę, to mogły pokusić się nawet o wygraną 3:1. – To był wyrównany mecz, Holenderki nie są w jakiejś rewelacyjnej formie, ale jednak większość zawodniczek grała już w zeszłym roku w tej drużynie. My natomiast w meczowej dwunastce mieliśmy 9 debiutantek i to, że spotkanie było tak wyrównane świadczy o tym, że po pierwsze Holenderki nie są w najwyższej formie, a po drugie, że ta nasza młodzież gra lepiej niż nam się wydawało, Brakuje nam tylko takiej Flier czy Blom, która w kluczowym momencie weźmie na siebie rolę lidera, zdobędzie te ważne punkty i doprowadzi do zwycięstwa – podsumował spotkanie z Holandią dla serwisu reprezentacja.net Matlak.

Młode zawodniczki powołane przez Jerzego Matlaka na turniej w Montreux pokazały, że drzemią w nich spore umiejętności, jednak brakuje im stabilności w grze, szczególnie w decydujących momentach meczu. – Na tym to właśnie polega, że one pokazują, że tkwi w nich potencjał. Najgorsze jest to, że Kaczorowska czy Sieczka grają dobrze, wszystko układa się po naszej myśli i nagle trzy ostatnie piłki w secie są przyjmowane w trybuny – opowiada opiekun naszych siatkarek.

Polki poniosły już dwie porażki. Wydaje się również, że mogą nie sprostać Kubankom, ale szwajcarski turniej ma wykreować zawodniczki, które będą stanowiły podporę dla doświadczonych siatkarek. Młode zawodniczki muszą zbierać doświadczenie i uczyć się od najlepszych ekip na świecie. – Nie chodzi tutaj o wygrywanie, chodzi o to, że one się naprawdę w miarę dzielnie zachowują. Próbują walczyć, grać jak najlepiej, nie ma co się za nie wstydzić. O to przecież chodzi, żeby one nabrały wiary, że są w stanie dawać sobie radę z zespołami dużo bardziej doświadczonymi – zakończył trener biało-czerwonych.*rozmawiała Joanna Majtyka (reprezentacja.net)

źródło: inf. własna, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved