Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Debiut Izraelek w Lidze Europejskiej

Debiut Izraelek w Lidze Europejskiej

fot. archiwum

Już dziś reprezentantki Izraela po raz pierwszy w historii zagrają w Lidze Europejskiej. Ich premierowym przeciwnikiem będzie drużyna Grecji, a w kolejnych weekendach podopieczne Arie Selingera zagrają z Hiszpanią oraz Turcją.

Z pewnością kibice siatkówki niewiele wiedzą o żeńskim zespole Izraela, ale już niebawem ma się to zmienić. Podopieczne Arie Selingera będą mogły pokazać swoje umiejętności na arenie europejskiej i zmierzyć się z innymi ekipami ze Starego Kontynentu. Udział w takiej imprezie będzie dla nich doskonałą okazją do podwyższania własnych umiejętności i zbierania doświadczenia, które zaprocentuje w kolejnych międzypaństwowych imprezach. – To będzie długi turniej. Będziemy miały okazję zaprezentować w nim swoje możliwości, ale przede wszystkim cieszyć się z gry w siatkówkę – powiedziała kapitan drużyny, Tatjana Frage-Gerber.

Pierwszym rywalem siatkarek Arie Selingera w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej będą Greczynki, Ostatni raz obie ekipy zmierzyły się ze sobą w kwalifikacjach do ME 2009. Wówczas Izraelki zwyciężyły na własnym parkiecie 3:0, ale na wyjeździe nie zdołały urwać nawet seta swoim przeciwniczkom. Selinger twierdzi, że jego podopieczne również w tych rozgrywkach mogą pokusić się o pokonanie zawodniczek z Hellady.

Izraelki chcą na stałe zagościć w europejskiej elicie. – Potrzebujemy 40 – 50 międzynarodowych meczów rocznie, aby wskoczyć na poziom czołowych, europejskich zespołów, a Liga Europejska pomoże nam w osiągnięciu tego celu. Uważam, że udział w tym turnieju pomoże nam również poprawić nasze notowania na Starym Kontynencie – twierdzi Arie Selinger.Przypomnijmy, że zespół Izraela osiągnął już pewien sukces, bowiem znalazł się w barażowej rywalizacji o prawo gry w mistrzostwach Europy 2011, które odbędą się we Włoszech oraz Serbii. Zawodniczki Selingera w II rundzie kwalifikacji zajęły drugie miejsce w swojej grupie (okazały się gorsze jedynie od reprezentacji Ukrainy), a to zapewniło im możliwość dalszej walki o czempionat Starego Kontynentu. Ich rywalkami w decydującej batalii będzie ekipa Białorusi. Z pewnością doświadczenie zdobyte w Lidze Europejskiej przyda się im podczas dalszej walki o przepustki do Serbii i Włoch.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved